Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Viljandi Jaanis lauldi, tunnustati ja tänati

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Marko Tiitus annab Tarmo Loodusele üle EELK tunnustuse. Erakogu

Viljandi Jaani kogudus tähistas johannesepäeval koguduse 545. aastapäeva kaunimate jõululaulude laulmise, tänamise ja tordisöömisega.

Koos kogudusega oli piiskop Joel Luhamets, kes pidas jumalateenistusel kõne. Koguduse õpetaja Marko Tiituse sõnul moodustas suurema osa teenistusest kaunimate jõululaulude ühislaulmine. „Koguduse muusikajuht Tuuliki Jürjo oli selleks puhuks moodustanud saateansambli, mitmed Viljandi ansamblid olid ühislaulmist toetamas.“
EELK Teeneteristi III järgu orden anti üle Tarmo Loodusele (59), kes on olnud koguduse juhatuse esimees 2005. aastast. Kümmekond aastat on ta olnud ka Viljandi praostkonna sinodi ja nõukogu ning EELK kirikukogu liige.
Marko Tiitus tuletas meelde, et Tarmo Looduse siseministriks oleku ajal (1999–2002) anti vaimulikele võimalus taotleda abielu registreerimise õigust.
Koostööpartneritele ja töötegijatele anti koguduse 545. aastapäeva sümboolikaga kujundatud tänukirjad. „Tänati toetuse eest Viljandi linna- ja vallavalitsust, AS ESROt, kes paigaldas annetuse korras Jaani kirikusse uue soojasõlme, ettevõtjat Harri Juhani Aaltoneni, kes tegi annetuse Jaani kiriku torni restaureerimise heaks, aga ka paljusid teisi,“ ütles Marko Tiitus.
Tänukirja said kõik koguduse töötajad, nõukogu ja juhatuse liikmed, toimkondade liikmed, ansambli lauljad. „Oleme tänulikud kõigile, kes ühes või teises valdkonnas on kaasa aidanud ja oma osa andnud. Neid on kokku väga palju!“ on õpetaja tänulik.
Viljandi Jaani kirik taaspühitseti 27. detsembril 1992.
Sirje Semm