Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Võru Katariina kirikus kõlasid laulud ja pasunad

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Laulupäeva hea kordamineku eest kandis hoolt praostkonna muusikajuht Ara Bander. Sirje Semm.

Kirikukellad ja puhkpillihelid Võru Katariina kiriku trepil juhatasid sisse Võru praostkonna 18. vaimuliku laulupäeva.

Oli Eesti lipu päev, suvistepüha laupäevale kohaselt ehtisid altariruumi kased. Oli ajakohane meenutada Otepääd, kus 1884. aastal pühitseti sinimustvalge lipp ja kus 1989. aastal pandi alus vaimulike laulupäevade traditsioonile.

Eesti hümni laulmise ja praost Üllar Salumetsa avapalve järel alustas ühendkoor. Koori juhatasid Erma Kallasse Urvastest ja Ara Bander, praostkonna muusikajuht ja laulupäeva peakorraldaja. Lisaks ühendkoorile said koorid ka üksinda laulda. Ühendorkestri esituses kõlas ühtviisi võimsalt F. Schuberti „Sanctus“ ja John Lennoni „Imagine“.

Kahe aasta järel taas võimalikuks osutunud ühislaulmiseks oli kokku tulnud umbes 60 lauljat ja mängijat Vastseliinast (dirigent Ara Bander), Kanepist (Margit Lail), Räpinast (Kristiina Nagel), Urvastest (Erma Kallasse); lisaks puhkpilliorkester Kungla (Peeter Iher) ja Antsla muusikakooli puhkpilliorkester (Jaan Tamm). 

Valga praostkonna lauluansambli oli kohale toonud Miina-Liisa Kuusemaa, kes koostöö märgiks heal meelel seltsis naabritega laulab. Tervitusi tõi ka praost Mart Jaanson, kelle laulu „Tuul“ ansambel esitas. Martin Lipu ja Enn Võrgu „Eesti lippu“ innustas dirigent Miina-Liisa Kuusemaa kõiki kirikulisi kaasa laulma. Päevakohane laul kõlas imeliselt kaunilt.

Kõlas ka teine omaloominguline laul, mille esitas autor Luule Tasso. Solistina esitas ABBA repertuaari kullafondi kuuluva „I Have A Dream“ solist Heino Kartsep.

Laulude ja pillimängu vahel mõtiskles Räpina koguduse õpetaja Urmas Nagel

Vaimuliku laulupäeva juht Ara Bander oli valinud päeva motoks „Ma kummardan sind, armuvägi“. Kava kokkupanemisega ja laulude valimisega alustas ta varakult ning sügisel oli kirikukooridel repertuaar teada. Ara Bander ütles, et tema arvates ühislaul liidab ja ühendab inimesi.

Laulupäeva lõpus tänas praost Salumets tegijaid ja lauljaid, jagati tänukirju ja lilli. Võru koguduse õpetaja Andres Mäevere võttis samuti vastu tänu. Järgmisel aastal võõrustab praostkonna vaimulikku laulupäeva Räpina kogudus.

Sirje Semm