Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Võru kiriku tagauks on restaureerimisel

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Võru linna teadaolevalt vanim uks, mille koht on kiriku tagaseinas, läbib hoolika restaureerimise, et veel paarsada aastat vastu pidada. Arhiiv

Võru linna teadaolevalt vanim uks on viidud restaureerimisele ja loodetakse veel kevadel oma kohale tagasi tuua.

Restaureerimiseks andis kogudusele raha Kuningas Ar­thuri Fondi SA Kultuurne Motobande, kes eelmisel aastal lastekaitsepäeval jõudis Tallinnast alanud 7. heategevuslikul motorännakul Võrru. Keskväljakul korraldatud kogupereüritusel anti tunniajane tasuta kontsert tuntud muusikute-motomeeste osavõtul. Samas anti kogudusele üle ka fondi garantiikiri annetusele 3360 eurot kiriku tagaukse restaureerimiseks.
Võru linnavalitsus oma otsusega eraldas kogudusele 1690 eurot, millest 660 eurot anti uksele sepistatud luku tegemiseks.
Kiriku tagauksel on vanust 222 aastat – sama palju kui kirikul, mis on tsarinna Katariina II ukaasiga asutatud linnast üheksa aastat noorem.
Õpetaja Andres Mäevere sõnul tegi enne ukse restaureerimistöödele asumist värviuuringud Aigar Needo. «Ukse restaureerimisega tegeleb AS Kurmik, kes omakorda on töö andnud Põlva meistri Meelis Maidla teha,» lisas ta ja kinnitas, et restaureeritud uks saab oma kohale hiljemalt maikuuks.
Võru Katariina kirik vajab nii sisemist kui ka välist suuremahulist remonti. Kiriku eesuks on katuselt pudenevate kivide tõttu hoiatava lindiga piiratud ja nüüd on ka tagaukse koht puitlaastplaadiga kaetud.
Aga edaspidi saab ainult paremaks minna, sest uut lootust on saadud riiklikust rahastusest: kiriku katuse restaureerimise I etapi tööde tegemiseks on eraldatud 60 000 eurot. Võru linnavalitsus eraldas 1030 eurot kirikuhoone teenindamiseks vajaliku maa väljaostu toetuseks.
Sirje Semm