Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Võru praostkonna lastelaager peeti Mehikoormas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Laagriliste ühisfoto Mehikoorma kirikla ees.
2 x Erakogu

Mehikoormas peetud Võru praostkonna lastelaager kandis tänavu teemat „Valgus paistab pimedusest“. Kolmepäevase laagri pidamine suviti on senini praostkonna tähtsaim lasteüritus.

Toimumispaigaks oli Mehikoorma kiriku varemete juures asuv kirikla, mis pole sugugi mahajäetud koht, vaid leiab kohaliku koguduse poolt aastaringset kasutust. Juunikuu viimasel nädalavahetusel kostis aga pühapaigast laste kilkeid ja naeru, sest kätte oli jõudnud kauaoodatud laager, kus lisaks vaimulikele tegevustele ja teadmiste omandamisele sai lihtsalt lõbusalt aega veeta. Laagrisse oli tulnud 37 last nii Võru kui naaberpraostkonnast Tartust. Vanim lastest oli 16aastane ning noorim alla aasta vanune.
Kiriklas juhatasid laagri avajumalateenistusega sisse piirkonna vaimulikud. Peakorraldaja, praostkonna laste- ja noortetöö sekretär Eveliin Sillakivi tervitas kohaletulnuid. Temalt said lapsed rühmatööl kuulda õpetlikku lugu Ristijast Johannesest ja tema tegemistest. Päev jätkus vaba aja ning sportlike mängudega, muuseas oli nüüd rohkem aega ka üksteisega tutvuda. Õhtu veedeti aga lõkketule ääres grillides ning Urmas Nageli ja Teele Nigola esituses vaimulikke laule ja kitarrimuusikat kuulates.
Teise päeva tegevused juhatas sisse võimlemine ning sellele järgnev lühike palvus. Laagriliste kõhutäite eest hoolitses kohaliku põhikooli kokk, kelle toitude kohta jätkus lastel arvukalt kiidusõnu. Keha kinnitatud ja lapsed vanuse järgi nelja rühma jagatud, asuti pühapäevakooliõpetajate Helen Truija, Eve-Reet Parrase, Ave Mustimetsa, Teele Nigola ja Tuuli Võsa juhendamisel laagri teemast lähtuvat tundi pidama. Lisaks piibliloo kuulamisele ja sellele järgnevale arutelule ka joonistati ning meisterdati.
Keskpäevapalvus ja laagrivihikust Kristiina Nageli juhatamisel vaimulike lastelaulude laulmine kosutas nii suurte kui väikeste vaimu, et oleks jaksu jätkata laagri kulmineeriva ürituse – matkamänguga. Mehikoorma aleviku tänavaid pidi ühest punktist teise liikudes ja igas peatuspunktis ülesannet täites said lapsed teada Jumala Poja imetegudest. Mäng pakkus peale mõttetöö ka kerget füüsilist koormust, sest maastikul tuli läbida koguni viis peatuspunkti. Päeva lõpetas palvus ja seltskonnamängud.
Laagri viimasel päeval esitleti koos pühapäevakooliõpetajatega oma rühmas tehtut. Igaühel oli võimalus teistele rääkida, mida tunnis õpiti või kogeti. Näidati oma meisterdusi ja joonistusi. Armulauaga lõpujumalateenistus pani laagrile ametliku punkti. Pärast teenistust avaldas Eveliin Sillakivi tänu kõigile laagri korraldajatele, sooja kallistuse saatel ulatas ta abilistele tänukirja. Tänati ka lapsi, kelleta laagrit poleks ja kes annavad taas põhjuse korraldada tore ettevõtmine juba järgmisel suvel, aga siis hoopis teises Põlva või Võrumaa paigas.
Laagris teenisid kaasa vaimulikud praost Üllar Salumets (Urvaste), Margit Lail (Kanepi), Urmas Nagel (Räpina ja Mehikoorma), Toomas Nigola (Põlva), Jaak Pärnamägi (Põlva) ja Mait Mölder (Rõuge).
Ave Mustimets,
Põlva koguduse pühapäevakooliõpetaja

Pildigalerii:

yhis_5306
Ühistööna valmib laagrit kokkuvõttev plakat.