Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

XXII Rapla kirikumuusika festival toimub 15.–25. juulini

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Festival sai alguse 1993. aastal koostöös Soome kirikumuusikutega ning tutvustab maailma rikkalikku muusikapärandit.
Raplamaa muusikasõbrad ja külalised on aastate jooksul kuulnud erinevaid suurvorme ja hulgaliselt kammerkontserte. Kõrgel tasemel muusika on kõlanud nii suurtes kui väikestes maakonna kirikutes.
Festivalil on esinejatena üles astunud enamus Eesti väljapaistvast muusikaeliidist, samuti välis­esinejad Suurbritanniast Jaapanini. Alates 2010. aastast on festivali kunstiline juht Pille Lill ning korraldaja Pille Lille Muusikute Fond. Festivali juures tegutseb viiendat aastat Rapla suvekool, et korraldada meistrikursusi keelpillimängijatele, dirigentidele ja lauljatele.
XXII festivali raames toimub rahvusvaheline koostööprojekt «Euroopa Liidu tõusvad klassikatalendid», mis ühendab professionaalseid muusikuid neljast partnerriigist: Rootsist, Eestist, Suurbritanniast ja Itaaliast. Erinevate maade muusikud valmistavad üheskoos ette kontserdiprogrammid, millest Eesti publikule kõlavad «Itaalia meeleolud läbi aegade», «Kesk-Euroopa mõjutused muusikas» ja «Väikesed riigid, suured kõlad».
2014. aasta on kuulutatud Euroopa Aju Aastaks (European year of the Brain), sellega seoses on koostööprojekti partnerid otsustanud avalikkust laiemalt teavitada muusika ainulaadsest mõjust inimaju arengule. Teadlased on tõestanud, et muusikainstrumendi õppimine kaasab aktiivselt tegevusse aju erinevaid osi ning on seega üks efektiivsemaid vahendeid nii aju arendamiseks kui ka vigastatud aju ümberõpetamiseks.
Info http://www.kmf.eelkrapla.ee.
E-post: kmf@eelkrapla.ee
MTÜ Rapla Kirikumuusika Festival