Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

30 aastaga kogunenud mõtteid oli hea jagada

/ Autor: / Rubriik: Aktuaalne / Number:  /

Lõppeval kirikuaastal tegi Eesti Kirikule iganädalast kaastööd Tallinna piiskopliku toomkoguduse abiõpetaja Joel Siim, kellelt sai iga lehenumbri leheküljel „Pühapäevaks“ lugeda eeloleva pühapäeva kirjakoha lahtimõtestamist ja selle juurde liidetud palvet.

Toimetus tänas vaimulikku lugejaid rikastava panuse eest ja palus lühikese intervjuu. Alates eelmisest lehenumbrist sisustab uuel kirikuaastal selle rubriigi Viljandi praostkonna Kõpu koguduse õpetaja Hedi Vilumaa.

Kui lihtne oli vastata toimetuse ettepanekule sisustada terve kirikuaasta jumalasõna lahti mõtestavat rubriiki?

Joel Siim: Võiks ju öelda, et mõtlesin kaua ja kaalutlesin hoolega, kuid tegelikkuses ei olnud kuigi raske jaatavalt vastata. Kuna olen üks kuu vähem kui 30 aastat suhteliselt korrapäraselt jutlustanud, siis nende aastatega on kogunenud mõtteid ja mõttekäike, mida arvasin kohased olevat teistegagi jagada.

Mida „Päevateema“ sisu koostamine sulle autorina andis ja mida selle iganädalase ülesande täitmine sinult nõudis?

Toomkirikus kasutame suhteliselt sageli nädala tunnussalmi pihikõne lähtekohana, mistõttu tekstid iseendast on tuttavad. Siiski tähendab Eesti Kiriku jaoks nende salmide avamine arvestamist lugejatega üldiselt. Oluline oli üles leida ja ära arvata, mis võiks olla see mõte, mis n-ö keskmisele lugejale võiks korda minna.

Kindlasti õpetas see mulle kui suhteliselt süsteemitule kirjutajale korrapära. Ajaleht ilmub kindlal kuupäeval ja kindlal ajal peab tekst olema toimetuses.

Millist tagasisidet oled saanud kirikulehes ilmunud kaastööde kohta?

Ega eestlane väga tagasisidet ei anna, vähemalt positiivse osas ollakse kitsivõitu. Kuna aga negatiivset tagasisidet ei olnud, siis julgen loota, et ehk mu ülesanne läks korda. Tahan siiski tänada Ove ja Liina Sanderit, kes mitmel korral helistasid-kirjutasid, et üks või teine mõte on olnud toetav, sisukas ja julgustav.

Liina Raudvassar