Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Duterte ja kirik
Filipiinide vastuolulise presidendi Rodrigo Duterte algatatud kampaania käigus on narkomaania väljajuurimise ettekäändel mõrvatud juba 3500 sõltlast ja narkokaubitsejat.
Vatikani Raadio teatel on kohalikud kirikujuhid tapatalgud karmilt hukka mõistnud. Agentuur Reuters väidab siiski, et suur osa vaimulikest väldib populaarse presidendi kritiseerimist, kartes rahvaga vastuollu minna.
Umbes 80% Filipiinide 100 miljonist elanikust on katoliiklased. Ehkki usk ja kirik on riigis tänini suure au sees, toetab presidendi verist kampaaniat kolmveerand filipiinlastest.

Samiec1Abort kõneaineks
Mitmel maal kütab kirgi debatt abordi lubatavuse üle.
Tšiili on üks kuuest riigist maailmas, kus kehtib täielik abordikeeld. Vasakpoolne naispresident Michelle Bachelet tahab seda leevendada, hoolimata kiriku juhitud ägedast vastukampaaniast.
Poolas on abort lubatud vaid erandjuhtudel. Täieliku keelu kehtestamise plaanidest loobus konservatiivne valitsus vähemasti mõneks ajaks pärast 3. oktoobril toimunud suuri protestimeeleavaldusi.
Seejuures pälvis avalikkuse tähelepanu väikese Poola luteri kiriku seisukohavõtt. Piiskop Jerzy Samiec (fotol) teatas nimelt, et on põhimõtteliselt abordi vastu, ent erinevalt katoliku kirikust ei poolda ta seadusandluse edasist karmistamist ega aborti teinud naiste karmi karistamist.

Usuõpetus lõhestab valitsust
Kreeka vasakpoolne võimupartei Syriza tahab asendada koolides õigeusu traditsioonist lähtuva usuõpetuse neutraalsema religiooniõpetusega. Koalitsioonipartnerist paremerakond ANEL on ähvardanud valitsusest välja astuda, kui kiriku seisukohti selles küsimuses arvesse ei võeta.
Kuni viimase ajani ühiskonnaelule suurt mõju avaldanud Kreeka õigeusu kirik on aga olnud reformi äge vastane. Üks piiskoppidest on koguni avalikult soovinud, et ateistist haridusministri käsi kuivaks, kui ta vastava otsuse allkirjastama peaks.