Oikumeeniline suure reede kampaania
/ Autor: Kätlin Liimets / Rubriik: Uudis / Number: 10. aprill 2019 Nr 16 /
Suure nädala alguses jõuab misjoniorganisatsiooni Kristus Igasse Kodusse (KrIK) ja erinevate Eesti koguduste koostöös 93 000 eestimaalase postkasti voldik, mis seletab suure reede tähendust.
1. jaanuarist KrIK-i tegevjuhi vastutust kandva EELK Keila koguduse liikme Ahti Kaera sõnul tehakse kampaaniat viies Eesti piirkonnas: Keila ja Tartu linnas, Harkujärve külas, Laagri alevikus ja Tallinna Haabersti, Mustamäe ning Nõmme linnaosas. Tegemist on A4-formaadis lehega, mis on kokku volditud ja millel lisaks suure reede tähendusele on lisatud kohalike koguduste kontaktid ja jumalateenistuste toimumise ajad.
„Töötame läbi koguduste. Kui kedagi saadud sõnum puudutab, siis soovime, et nad pöörduksid kohalikesse kogudustesse,“ ütles Ahti Kaera Eesti Kirikule, lisades, et soovitakse julgustada ka kogudustes huvilisi vastu võtvaid kristlasi jagama oma usku. „See on täiesti normaalne, et kristlastena läheme teiste inimeste juurde ning räägime, et Jeesus elab ja toimetab ka tänapäeval. See pole mingi müüt. Seda ei pea häbenema,“ sedastas Kaera.
Projekt on oikumeeniline, kaasatud on metodistid, luterlased, baptistid ja nelipühilased. Ka peapiiskop Urmas Viilma on sellele oma õnnistuse andnud. Rahaliselt finantseerib kampaaniat suures osas KrIk, oma võimalustele vastava panuse on andnud koostööd tegevad kogudused ja toetust saadi ka Eesti Kirikute Nõukogult.
Kristus Igasse Kodusse on misjoniorganisatsioon, mille ülesanne on täita Jeesuse antud misjonikäsku ning võimaldada kuulda evangeeliumi igal eestimaalasel. KrIK-i roll evangeeliumi kuulutamises on kohalike koguduste varustamine materjalidega, oikumeeniliste kampaaniate ja ürituste koordineerimine, koguduse hetkeolukorrale vastavate koolituste pakkumine ning vajadusel koguduse abistamine suhtlusvõrgustikuga.
KrIK on osa ülemaailmsest misjoniorganisatsioonist Every Home for Christ (EHC), mille toel on alates 1946. aastast viidud hea sõnum Jeesusest Kristusest 1,7 miljardi koduni ja seda enam kui 200 riigis. Eestis alustati tegevust 2014. aastal.
Kätlin Liimets