Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tartu ülikooli usuteaduskond avas uksed

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Noored said tutvuda õppimisvõimalustega TÜ usuteaduskonnas.
Kätlin Liimets

26. veebruaril toimusid Tartu ülikooli lahtiste uste päevad gümnasistidele. Usuteaduskond tutvustas end töötoaga „Palveränd Mekasse – miks ja kuidas?“.

Kolmapäeval kogunes Tartusse arvukalt gümnasiste. Sisutihedal päeval osaleti inspireerival konverentsil, uudistati erialade messi, küsiti nõu akadeemilise testi infotunnis ja kohtuti õppejõudude ning üliõpilastega. Et transport takistuseks ei saaks, oli ülikool koostöös Swedbankiga tellinud tasuta eribussid, mis tõid huvilised kohale Tallinnast, Jürist, Paidest, Põltsamaalt, Narvast, Sillamäelt, Jõhvist, Pärnust ja Viljandist.

Usuteaduskonda tutvustas peahoones süstemaatilise usuteaduse lektor dr Roland Karo, kes kõneles 14 gümnasistile, et maailm on muutunud globaalseks külaks ehk pea kõik paikkonnad on kättesaadavad kuni 20-tunnise lennureisiga. See tähendab vältimatult inspireerivaid, aga ka konfliktseid kontakte, mille hulgas on kahtlemata ka religioonidega seotud temaatikat. Usuteaduskonnas on võimalik religioonidealane kompetents omandada.

Pärast dr Karo sissejuhatust said abituriendid osa inspireerivast töötoast „Palveränd Mekasse – miks ja kuidas?“, mille läbiviijaks oli võrdleva usuteaduse õppetooli islamistika lektor dr Elo Süld. Saadi maitsta ka Risti koguduse juures elava pagulaspere valmistatud Süüria maiust.

Kohtla-Järve gümnaasiumi abiturient Elizabeth Veri jäi töötoaga rahule: „Oli väga hästi struktureeritud, organiseeritud ja palju panustatud. Tähelepanu ei kadunud kordagi ära. Mõtlen usuteadust võtta kõrvalerialana. Kirjandus jääks põhialaks. Töötuba suurendas huvi usuteaduskonna vastu.“ 

Loengu ajal hulga täpsustavaid küsimusi esitanud Tallinna Jakob Westholmi gümnaasiumi abiturient Kaarel Lappmaa nõustus, et töötuba oli huvitav: „Sain oma küsimustele vastuseid. Olen religioonide teemaga juba varem tutvunud, erialaks valin ilmselt ajaloo, ent tahaksin kindlasti loenguid kuulata ka usuteaduskonnas.“

Bakalaureuseõppe 15-le päevaõppe kohale võetakse sel aastal avaldusi vastu 18. juunist 1. juulini ja vastuvõtutingimuseks on erialakatse, mille sisuks intervjuu. Esitatavad küsimused võivad puudutada üliõpilaskandidaadi asjakohaseid elukogemusi, lugemust, religiooniga seotud teemasid ning Eestis ja maailmas aktuaalseid religiooniga seotud probleeme. Intervjuu kestab kuni 15 minutit ning see toimub teaduskonna õppejõududest koosneva komisjoni ees.

Kätlin Liimets