Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

EELK vanim vaimulik saadeti viimsele teele

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

8. juunil kogunes Rapla Maarja-Mag­daleena kirikusse emeriitpraost Esra Rahulaga jumalaga jätma peale perekonna rohkesti ametivendi ja kogudus, mida ta oli 29 aastat ustavalt teeninud.

Rapla valla aukodanikule tulid austust avaldama Rapla maavanem Tiit Leier ning kihelkonna valdade esindajad.
Matusekõne pidas peapiiskop Andres Põder, valides selle aluseks sama kirjakoha, milda ta oli kasutanud Esra Rahula 80. sünnipäeva jumalateenistusel – Mk 8:34, kus Jeesus ütleb: «Kui keegi tahab käia minu järel, siis ta salaku oma mina ja võtku oma rist ja järgnegu mulle.» Ta meenutas lahkunud ametivenda, kes oli paljudele noorematele eeskujuks oma töökuse ja korrektsusega. Kümmekond aastat oli Rahula kirikuvalitsuse liige ja peapiiskopi asetäitja. Ka on olnud Esra Rahula üks võimalikke peapiiskopikandidaate. 1990ndate alguses aitas ta koostada EELK uut põhikirja.
Esra Rahula elutöö vaimulikuna jääb nõukogude aega, kus oma mina salgamine ja risti enese peale võtmine oli selles ametis vältimatu. Alles viimastel tööaastatel sai ta maitsta oma elutöö vilja, kui suguvõsade kaupa tuldi ristimisele ja leerikooli. Just siis aga otsustas ta lahkuda, et anda teatepulk üle noorematele.
Pensionipõlves kirjutatud pühapäevaste piiblitekstide seletused vaimulikele on väärtuslik abimaterjal, mis teeb Esra Rahula kui ühe meie kiriku sisukama jutlustaja veel kauaks Eesti kirikute kantslites kuuldavaks.
Suure töömehe ärasaatmisel jäi kõlama tänulikkus koos kristliku lootusega, mis iga ustavat ristikandjat ees ootab. Rahula maeti Rapla kalmistule, kus on oma maise puhkepaiga leidnud ka enamik tema eelkäijaid.
Mihkel Kukk