Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti Piibliselts kutsub Kullamaale

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

piibliseltsiLaupäeval, 26. septembril on huvilised oodatud Kullamaale, kus Eesti Piibliselts tähistab konverentsiga teema-aastat «Kaheksa sajandit Maarjamaad».

Tosin aastat on head koostööd teinud Kullamaa kultuurimaja, sealne vallavalitsus, kohalik kogudus ja Eesti Piibliselts, kes kohalikku kultuurielu on rikastanud näituste ja konverentsidega. Kullamaa oma rikkaliku pärandiga annab ka piisavalt materjali. Pärinevad ju vanimad säilinud eestikeelsed tekstid – meieisapalve, maarjapalve ja usutunnistus – Kullamaa vakuraamatust aastast 1524.
Kullamaast kõneldes ei saa kuidagi mööda ka kirikuõpetajast ning kirja- ja keelemehest Heinrich Göseken vanemast, maalijast, graafikust, skulptorist ja Tartu piibliseltsi sekretärist Friedrich Ludwig von Maydellist ning helilooja Rudolf Tobiasest.
Ka nüüd kutsusid kultuurijuht Loit Lepalaan ja vallavanem Jüri Ott Eesti Piibliseltsi peasekretäri Jaan Bärensoni Kullamaale tähistama Maarjamaa 800. aastapäeva teema-aastat. 1. septembril avati kultuurimajas eestikeelse Piibli ajalugu tähistav näitus (fotol), mis kujutab Piibli tõlkimist Wanradt-Koelli katekismusest tänapäevani välja. Seda näitust sai näha ka suvel laulupeo ajal Tartu Salemi kirikus.
Sel laupäeval, 26. septembril oodatakse huvilisi aga keskpäeval kultuurimajja, kus keeleteadlane Mart Rannut peab loengu eesti keele kujunemisest, mis põhineb ennekõike sakraalkeelel. Jaan Bärenson aga tutvustab piibliosade väljaandmist Eestis, keskendudes 18.–19. sajandile, mil ilmus näiteks kümneid lastepiibleid.
Pärast konverentsi on kirikus algusega kell 14.30 kontsert, esinevad organist Tiia Tenno ja viiulimängija Meelis Vahar. Nii konverents kui ka kontsert on kõigile tasuta.
Kullamaalt rändab näitus Häädemeestele, kus sarnane konverents toimub 4. oktoobril.
Rita Puidet