Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eurod sobivad ka annetuseks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Assessor Joel Luhamets usub, et eurole üle minnes kasvavad ka annetused kogudustele. Liina RaudvassarUus aasta tõi Eesti eurotsooni riikide hulka ning alates 15. jaanuarist kehtib euro ainukese maksevahendina. Edaspidi saab kõigis pangakontoreis kroone vahetada kuni juuni lõpuni, keskpangas ka hiljem.
Kuidas harjuvad inimesed uue rahaga, kuidas saavad ümberkorraldustega hakkama asutused või missuguseks kujuneb euro enda usaldusväärsus ja kindlus, selgub alles mõne aja möödudes.
Tavatarbijad on kartnud seoses eurole üleminekuga varjatud hinnatõusu ja olnud umbusklikud euro usaldusväärsuse osas tsooni mitmete riikide majandusraskuste taustal. Hulga oluliste kommentaaride seas on finants­analüütikud rõhutanud, et olulisimaks saab Eesti tööstuse konkurentsivõime, meie vastavus kaubanduspartnerite ostujõule – see määrab, kui kalliks meie riigi jaoks eurole üleminek tegelikult läheb.   
Poliitikud on rõhutanud, et euro tagab meie väikeriigile turvalisuse uue mõõtme.
Kirikud ja kogudused peavad samuti viima oma majandusaruandluse üle uude rahasüsteemi. Kui põhjanaabrite eurole ülemineku järel kasvasid sealsed annetused kogudustele, siis meie elatustaset arvestades on annetuste suurusjärk suhteliselt etteaimamatu. Krooni ajal kotikorjandusega kõlinat väga sageli ei kuulnud, nüüd tuleb tõenäoliselt kogudust paluda, et tehtaks n-ö vaikseid korjandusi, s.t annetataks paberrahatähti alates 5 eurost.
Tartu Pauluse koguduse õpetaja, assessor praost Joel Luhamets ütles Eesti Kirikule, et kahe nädala jooksul on kahtlemata raamatupidamises topelttööd, kuid juba aasta esimese pühapäeva annetustest oli kolmandik eurodes.
Mari Paenurm