Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Häältest jagus ka vaimulikele

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kohalike omavalitsuste valimised on lõppenud ja tulemused avalikkusele teada antud. Valimistel andis oma hääle natuke üle poole valimisealistest, mis on rohkem kui neli aastat tagasi.

EELK vaimulikest, kes kandideerisid erinevates valimisringkondades erinevates nimekirjades, osutus Eesti Kiriku andmetel valituks kaheksa, kolm neist praostid. 

Valimiskünnise ületasid Võru praostkonna praost Üllar Salumets (Antsla-Urvaste valimisliit), Viljandi praostkonna praost Marko Tiitus (Isamaa erakond), Saarte praostkonna praost Anti Toplaan (Isamaa erakond), Viljandi Pauluse õp Allan Praats (Isamaa erakond), Hageri õp Jüri Vallsalu (Isamaa erakond), Juuru õp Kalle Kõiv (valimisliit Rapla Vallakodanike Liit), Jüri õp Tanel Ots (valimisliit Väikelinn Saku) ja Karuse vaimulik Meelis Malk (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond).

Helistades valimistel võitnud vaimulikele joonistus esile, et ka volikogus oma rahva teenistuses olles on vaimulikul kuvand, mis seotud kirikuga. Mitu vastanut tunnistas, et kogukond eeldab temalt lepitaja rolli. Esile tuli seegi, et valdav osa nüüd valituks osutunud vaimulikest on kohalike omavalitsuste töös juba aastaid tegevad. Nii tunnistas praost Toplaan, et on kuulunud 22 aastat kohalikku volikokku. Ta märkis, et vaimulikuna lasub tal kohustus hoida tasakaalukust ka poliitiliste ambitsioonide saavutamiseks. 

Tanel Ots teab endise abivallavanemana, et piirkonna elu juhtimisel on kõige olulisem meeskonnatöö. Kui üle-eestiline statistika viitab valimisliitude jõulisele esinemisele tänavustel valimistel, siis saab ta seda Saku valla näitel kinnitada. Praost Üllar Salumets, kes kaheksa aastat on osalenud kohaliku volikogu töös sotsiaaltoimkonnas, aastaid selle esimehena, võrdleb valimisi spordivõistlusega.