Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Hea Eesti Kiriku pere!

/ Autor: / Rubriik: Eesti Kirik 100 / Number:  /

Kummardan palves kõigeväelise Isa ette ja tänan selle armu eest, et igal kolmapäeval tuleb meie postkasti Eesti Kirik. Ajalehe 1000. numbri ilmumise puhul õnnitlen tegijaid ja lugejaid.
Poleks mõtet teha lehte, kui poleks lugejat, ja kui poleks lehte, ei saaks ka seda lugeda. Lugedes meie koguduste ja liikmete tegemistest, saame näha, kui rikkad me oleme, lehe kaudu saame tuttavaks ka kaugemate inimestega.
Me oleme hakanud pidama oma kirikulehte iseendastmõistetavaks. Tegelikult on see ime. Issanda viinamäel tehakse väga erinevat tööd, ühed külvavad ja istutavad, teised harivad ja kasvatavad, kolmandad korjavad saaki. Kõike seda tehakse korraga. Alaliselt istutatakse, kasvatatakse, kastetakse ja lõigatakse valminud vilja. Jumala viinamägi on ainulaadne tööpõld.
Eesti Kirik on kutsutud ellu meie koguduste teenimiseks trükitud sõna kaudu. Mitme muu töö kõrval on teavitus eriti vastutusrikas ülesanne. Ajalehega võib tappa nii kärbse kui inimese. Informatsiooni edastamine kuulub kiriku olemuse juurde. EELK on näinud siiani ühe prioriteedina meediatööd ja ajalehte Eesti Kirik.
Mul on rõõm, et meie ajalehte usaldatakse nii meie kiriku valitsuses, vaimulike hulgas, koguduse liikmete peres kui laiemalt Eesti avalikkuses.
Olgu Kiriku Issand ligi meie töös ja õnnistagu kõiki häid ettevõtmisi!

Tiit Salumäe,
assessor