Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Hingehoiutelefonil 116 123 saab abi

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Siimon Haamer koordineerib hingehoiutelefoni projekti.Arhiiv.

Täna, 17. juuni keskpäeval, hakkab Eestis tööle riiklikult rahastatud üleriigiline hingehoiutelefon, mis kasutab üleeuroopalist sotsiaalse väärtusega teenuste numbri standardit ja pakub emotsionaalset tuge kõigile soovijatele.

Sotsiaalministeeriumi poolt aasta lõpuni rahastatud hingehoiutelefoni järele on tekkinud vajadus koroonakriisi tagajärjel. Projekti koordineerib sotsiaalministeeriumi haiglate ja hoolekandeasutuste kaplanaat ja teostab MTÜ Tartu Teoloogia Akadeemia.

Hingehoiutelefoni number on 116 123. „Euroopas on standard, et 116 algusega numbrid on sotsiaalse väärtusega teenuste numbrid. 116 123 on üleeuroopaline emotsionaalse toe telefon, kui näiteks Hollandis helistada sellele numbrile, siis saab samasuguse teenuse. Eestis on selle numbri kasutuselevõtt esmakordne,“ jagas Tartu teoloogia akadeemia juhataja ja hingehoiutelefoni projekti koordinaator Siimon Haamer.

Sellele telefonile saab tasuta helistada ööpäev läbi. Ettevõtmise toimimiseks on loodud viis täisajaga kodukontori töökohta, korraga on ametis üks inimene ja töötatakse vahetustega. Tagada tuleb ka venekeelne nõustamine. Siimon Haameri sõnul on eesmärgiks võetud, et pool töömahust oleks kaetud vene keelt kõnelevate hingehoidjatega. Juhul kui keele oskajat pole tööl, saab helistajale edastada ajad, mil venekeelne abi kättesaadav on või väga kriitilistel juhtudelkorraldada nõustamine ka spetsialisti töövälisel ajal.

Kuna hingehoiutelefoni sooviti riigi poolt kiiresti käivitada, siis töökohtade täitmiseks avalikku konkurssi välja ei kuulutatud, spetsialistid leiti hingehoiukeskuse tarvis loodud hingehoidjate andmebaasist. Hingehoidjana töötamise miinimumnõudeks on, et oleks läbitud hingehoiu baaskoolitus või sellele vastav õpe. Kas hingehoiutelefon jätkab uuel aastal, see sõltub poliitilisest tahtes ja kasutajate tagasisidest.

Kätlin Liimets