Hüüa selge häälega
/ Autor: Eesti Kirik / Rubriik: Uudised / Number: 18. aprill 2007 Nr 16 /
Hea kolleeg juhtis minu tähelepanu Nädala-rubriigile Eesti Kirikus. See viis mõttele pakkuda lehele teavet meie plaanitud tegemistest ja kutsutud külalistest.
Eesti Kirik on tõepoolest huvitatud, mis kirikus toimub. Parimal juhul ilmub sellest pärast artikkel. Teine koht, kuhu infot oodatakse, on EELK kodulehe rubriik Kuukava, mida saab ise täita. Seda lugedes ei saa mitte ainult teada, kuhu lähiajal minna, vaid ka seda, kas tasub mõnda üritust korraldada just sel päeval, sest võib-olla keegi teine on juba plaaninud sama päeva naabruses midagi sarnast. Infot ootavad veel portaal Kompass, Kristlik Televisioon, raadiojaamad jt.
Misjonäri staatus
Mõni aeg tagasi otsisime Kirstiga (Kirsti Malmi – toim) Misjonikeskuse kodulehe Misjonärid-alamlehe täitmiseks vastust küsimusele, mis eristab tavalist kiriku töötegijat misjonärist. Ütleme, et misjonäri staatuses inimene töötab välismaal võõra kultuuri keskel.
Aga näiteks Tallinna Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja on ka välismaalt, lihtsalt kiriku töötegija. Kas sellepärast, et ta töötab oma rahvusest inimeste, mitte eestlastega? Et ei oma organiseeritud tugigruppi, ehkki kahtlemata on temalgi sõbrad-sugulased, kes ta tööle kodus kaasa elavad? Ei olnudki kerge põhimõttele jälile saada. Kodukale sai selgitus erinevate läkitamisviiside kohta, mis kuulub kindlasti asja juurde.
Anna teada
Mõne päeva eest samale küsimusele mõeldes tuli pähe: võib-olla ongi lugu tööst teadaandmises? Meenus ühe vaimuliku väide, et enne, kui kauge misjonäri eest palvetada, tasub palvetada oma inimeste eest, kes rassivad siin kodumaal nii üksi. Hmm…
Võib-olla eristabki misjonäri tavalisest töötegijast see, et ta ei ole üksi, vaid suhtleb tugigrupiga, s.t kuulutab, mida Jumal teeb ja mis abi oleks Jumala kaastöölistelt vaja, ning siis tänab ja kiidab Jumalat koos tugigrupiga? See tähendab, et misjonär saab aru, kuidas Jumala riigis töö toimub, et keegi ei saagi üksi midagi teha, vaid töö käib koos Jumala ja inimestega?
Mis oleks, kui hakkaksime selles mõttes misjonärideks, et annaksime oma koguduses toimuvast teistele teada – mitte selles mõttes, et näe, kus meie siin oleme tublid, vaid Jumala suurte tegude kuulutamiseks? Misjonär ju kuulutab.
Piret Riim