Ilmus emeriitõpetaja Miina Piiri vaimulike mõtiskluste raamat

/ Autor: / Rubriik: Looming / Number:  /

Raamatulettidele on jõudnud emeriitõpetaja Miina Piiri raamat „Elav leib. Vaimulikud mõtisklused“.

Miina Piiri uue raamatu esikaas

Vaimuliku kirjanduse vara on täienenud 232-leheküljelise pehmekaanelise raamatuga, millesse on kogutud Miina Piiri Pereraadio palvel kirjutatud vaimulikud mõtisklused. Autor jagab, et raamatus on väga erinevaid tekste: „Vaimulikke tekste kirjutatakse tavaliselt konkreetsele Piibli kirjakohale mõeldes, kuid mitte tingimata.“

Piibli kirjakohti pakutakse lugejatele kohati mahukamatena. „Piiblisse süvenedes leiame me palju teadmisi selle aja kontekstis, mil need on kirja pandud. Natuke keerulisem on mõista, mida annavad need teadmised meile praegu,“ kirjutab raamatu tutvustuses Miina Piir ja lisab:

„Muidugi on meil raskem tunnetada tegelikkust eestlastena siin ja praegu, kui elades juudina tolleaegses Palestiinas, mil sündmused aset leidsid. Kuid küsimust, mida annab see ajalooline tekst ja teadmine mulle isiklikult praeguses elus, tuleks küsida alati, et mõista loetut sügavamalt.“

Teose autor on seisukohal, et mingil hetkel on inimene valmis kokku puutuma millegagi, mis on temast mõõtmatult suurem, armastavam ja mis olulisim – tingimusteta mõõtmatult andestavam kui inimene seda kunagi olla suudab.

Raamatu väljaandmist on toetanud Jüri Ehasalu. Selle on toimetanud Juune Holvandus ja kujundanud Aime Andresson.

Õpetaja Miina Piir ordineeriti 2013. aastal ja arvati emerituuri aastal 2021. Ta on olnud Tallinna praostkonna vikaarõpetaja, Harju-Madise koguduse õpetaja ja töötanud ka psühholoogilise nõustajana. 2022. aastal ilmus talt raamat „Peedistan, järelikult elan“ ja 2012. aastal „Kloostripäevik“.

Eesti Kirik