Jaan Nuga: kui meil on eestpalvetajaid, siis on lootust

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Portreelood / Number:  /

27. veebruaril tähistas oma esimest juubelit Harju-Jaani Ristija Johannese koguduse õpetaja Jaan Nuga, kes ütleb, et on valmis olema Jeesuse narr.

Muheda ja sooja olemisega õp Jaan Nuga sai küünlakuul 50aastaseks. Foto: Kätlin Liimets

Harju-Jaani koguduse õpetajaks sai Jaan Nuga 2014. aastal. Seega täitub tänavu kümme aastat selle Ida-Harju praostkonna koguduse teenimist. Enne seda on õp Nuga olnud Palamuse koguduse õpetaja ja hooldanud mitmeid teisi Tartu praostkonna kogudusi.

Tema teekond vaimulikuks sai alguse Tallinna Jaani koguduse katakomblaste noortegrupist, kus pühendumine oli sedavõrd suur, et koolipäevi alustati ühise hommikupalvusega kirikus ja pärast kooli tõtati kohe tagasi kirikusse. Oli ka päevi, mil ööbida tuli kirikuvõlvide all.

Keegi peab olema see narr, kes ütleb asju välja. Olen valmis olema Jeesuse narr. Las naeravad ja vangutavad pead, põhiline, et Kristus käib ees.

Õpetaja Jaan Nuga on tuntud oma siiruse ja otsekohese kõnepruugi poolest. Küsimusele, kas selline maailmatunnetus on õnn või õnnetus, vastab hiljutine juubilar, et on valmis olema Jeesuse narr, kui Kristus kõnnib ees.

Pärast aprilli lõpus Raasikul toimunud Ida-Harju praostkonna sinodit istusime kiriku kõrval asuvasse õp Harri-Johannes Reinu projekteeritud pastoraati, kus õp Jaan Nuga koos abikaasa Ingridi ja kolme lapsega elab, ja kõnelesime, kuidas on kulgenud vaimulikuks saamine, mis on talle elus oluline, kuidas läheb koguduse teenimine õpetajana ja kaitseväes panustamine kaplanina.

Õp Jaan Nuga tervitamas kiriku kõrval asuva õp Harri-Johannes Reinu projekteeritud pastoraadi uksel. Foto: Kätlin Liimets

Oled sündinud ja kasvanud Tallinnas. Samas oled teeninud maakogudusi. Kuidas sa seda seletad?

Kasvasin Tallinnas Laagri rongijaama juures. Seal on eramajade rajoon. Kortermajas olen vaid Karlovas elanud ja see oli ka puuküttega. Esimese klassi käisin Tallinna 28. koolis, teises ja kolmandas klassis Kose-Lükati sanatoorses metsakoolis, seejärel 29. koolis, mis asus kolm kilomeetrit kodust. Isa leidis, et poiss peaks jalgsi koolis käima. Mõned klassid käisingi. Keskkooli läbisin kesklinnas reaalkoolis, seal oli seda linna siginat-saginat küllalt. Tunnen ennast ikka pigem maakana, kuigi on üsna vähe päevi, mil ma linnas ei käiks.

Kuidas juhtus, et jõudsid Tartu ülikooli usuteaduskonda?

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Oled juba tellija? Logi sisse