Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Järvakandi kirikumees – meie Vello

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Just nii hüütakse Järvakandi koguduses hellitavalt seal aastaid kirikumehena tegutsenud Vello Veedamit, kes 7. novembril jõudis oma esimese juubelini.

Pühapäev, 3. november oli väikeses Pauluse kirikus tavalisest rahvarohkem. Jumalateenistuse järel sai Vello Veedam ustava ja pühendunud teenimise eest Järvakandi koguduses peapiiskopi allkirjaga EELK tänukirja, koguduse poolt Piibli ning kirikulistelt kuhjaga õnnitlusi.
Pidulikkust lisas Daniel Julle hingestatud kitarrimäng nii solistina kui ka üheskoos organist Kristi Hinsbergiga, mis meie jumalateenistustel pole just väga tavapärane kooslus.
Vello on sündinud ja üles kasvanud Pärnus. Hiljem tõi elutee ta klaasipealinna Järvakanti, kus ta oli üks esimesi leerilapsi 1996. aastal pühitsetud Järvakandi Pauluse kirikus. Seda, et tal kiriku ja selle tegevuse vastu tavalisest suurem huvi oli, märkas tollane koguduse aseesimees Ivo Mururand, kes Vellole kirikumehe töövõtted selgeks õpetas.
Sealtpeale on väga harva juhtunud, et kaks korda kuus peetavatel jumalateenistustel pole Vellot kohal olnud, kuigi ta teeb oma tööd vabatahtlikult. Peale selle on ta teistele kirikulistele eeskujuks aktiivse jutlusekuulajana, kes suudab vajadusel kuuldut kohe ja asjatundlikult kommenteerida.
Igapäevaselt Järvakandi puidutehases lukksepana töötav Vello on ka hinnatud laulumees, kes osaleb mitmes kooris ja ansamblis.
Soovime meie Vellole rohket Jumala õnnistust isiklikus elus ja ikka tahtmist jumalariigi põllul tegutsedes kätt kindlalt adra küljes hoida.
Mihkel Kukk