Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jõulurõõmu tuntakse ja jagatakse Harkujärvel

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Harkujärve kogukonnakirikus istusid koos piirkonna eakatega jõululauas ka Harku vallavanem Erik Sandla ja sotsiaaltöö juht Tiia Spitsõn.
Meeleolu lõid mustlastantsudega Lehti Kostabi, Aigi Bremse ja Fea Üprus. 2 x Harkujärve kogudus

Harku vald kutsus 20. detsembril valla pensionäre seitsmes kogukonnakeskuses maitsma jõulukooki ja piparkooke. Keskpäeval ootasid päkapikud valla eakaid ka Harkujärve kirikus-kogukonnakeskuses.

Kaks nädalat tagasi peetud Harkujärve koguduse nõukogu koosolekul, kus aastale tagasi vaadates kavandati edasisi plaane, ütles koguduse õpetaja Avo Üprus, et koguduse ja kogukonnakeskuse koostöös teenitakse kohalikku kogukonda edasi. Koostöö, märkamine ja abistamine on koguduse tegevuses olulised märksõnad. Koosolekul osalenud vallavanema Erik Sandla sõnavõtust koorus välja mõte veelgi tõhusamast koostööst. Koolis valitsev ruumipuudus sunnib otsima uusi väljakutseid ja vallavanem küsib, kas on kirikus pakkuda ruumi noortekeskusele.

Koguduses mõeldakse ka üldkiriklikult. EELKs on pikk traditsioon emerituuri siirdunud vaimulikele ja nende abikaasadele ühise lõuna korraldamine. Viimastel aastatel on see olnud Avo Üpruse ja abiliste õlgadel. Kuigi koroonapandeemia ajal füüsilist kokkusaamist ei ole toimunud, on teist aastat korraldatud emeeritustele jõulupakkide kinkimist. Kokku on pandud pakikesed vajalikuga, näiteks soojad sokid, torusall, kohaliku mesiniku mesi, kooliõpilaste pakitud kommid jms. „Lisaks valmistasid 4. klassi õpilased omaalgatuslikult ka jõulukaardid pakkidesse lisamiseks,“ ütleb Avo Üprus. 

Kolme aasta vanuses enam kui poolesaja liikmega Harkujärve koguduses pandi asutamisega paika tegevuse eesmärgid: kirikuhoone renoveerimine kogukonnakeskuse ja kirikuna ning Aino Järvesoo mälestuse jäädvustamine; toimiv suhe avaliku sektori ja teiste ühendustega; väike, aga aktiivne kogudus kogukonna keskel. Nõukogu koosolekul tõdeti, et kogudus on kasvanud ning on enda kanda võtnud uusi rolle kogukonnas.

Lisaks jumalateenistustele on alustatud ka regulaarsete hommikupalvustega ning neljapäevase õhtupalvusringiga. Tihti on kirikus kuulda head muusikat ja laulu, ka publikut jagub kuulama. Hea koostöö on kooliga, kuigi vahepealne ringitöö on olnud katkendlik ja koduõpe on pannud ringijuhendajad keerulisse olukorda. Raamatukogu riiulitele lisandub pidevalt uudiskirjandust. Toimuvad ka meeleolukad kohtumised kirjanikega.

Kogudusest kui kohtumiskohast kõneldes rääkis abiõpetaja Ariel Süvari, et esmalt on see kohtumispaik Jumalaga, seejärel ligimesega. Ta tõi välja inimliku igatsuse päriskohtumiste järele, kus saaks jagada igapäevaelus ettetulevaid muresid ja rõõme, saada lohutust ning julgustust. Seda vajadust aitaksid leevendada mõtisklusringid, samuti palveõhtud või piibliuurimisringid. Sedastati, et kirik peaks olema ja jääma avatuks erinevatele sotsiaalsetele projektidele, mis omakorda loovad uusi võimalusi inimestega rääkida lihtsalt Kristusest ning hoida kirikut avatud.

Sirje Semm