Kevadtorm jõudis peapiiskopi suvekoju

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kaitseväe aasta suurim õppus Kevadtorm 2024 toimub ajavahemikul 6.–17.05.2024 Lääne-Eestis. 10. mail vaatasid kaplanid peapiiskopi suvekodu turvalisuse üle.

Suurõppuse Kevadtorm raames vaadati peapiiskopi suvekodu turvalisus üle. Fotol (vasakult) kaplan Hanno Saks, peapiiskop Urmas Viilma ja kaplan Arvet Ollino. Foto: Egle Viilma

Kaitseväe aasta suurim õppus Kevadtorm jõudis peapiiskopi suvekodu õuele Muhumaal. Kaplanid Arvet Ollino ja Hanno Saks käisid vaatamas, kas ülemkarjase ja tema perega on kõik hästi ja nad on kindlalt kaitstud.

Pärast ülevaatust joodi teed ja arutati, kuidas rohkem kirikurahvast, eriti vaimulikke Kaitseliidu tegevustesse kaasata. Lisaks arutati, kui palju on neid kogudusi, kes kriisiplaani on välja töötanud, et olla ootamatusteks paremini valmistunud.

Kaplanid koos peapiiskopiga arutlemas koguduste kriisiplaanide üle. Foto: Egle Viilma

Pärast kohtumist jätkasid kaplanid palve- ja õnnistussõnade saatel oma teed, et Kevadtormil järgmisi ülesandeid täita. Peapiiskop märkis pärast kohtumist:

„Mul oli süda rahul ja hing rõõmus. Jumala ja selliste meeste abiga oleme kindlalt kaitstud, kui ka ise rohkem enda ja ligimese heaolu ja turvatunde heaks ära teeme. Väike kriisiplaan kuluks ära igale leibkonnale ja kogudusele.“

Kaitseväe Kevadtormi õppusele on kaasatud nii kaitseväe kui ka maakaitse üksused ning selle eesmärk on tuletada reservväelastele meelde eelnevalt õpitut, harjutada üksuste koostööd ning tutvustada kaitseväe uut varustust ja relvastust. Kevadtorm 2024 toimub peamiselt Pärnu-, Lääne-, Saare- ja Hiiumaal ning Viljandimaal Mulgi vallas. Sel aastal toimub Kevadtorm 19. korda.

Kätlin Liimets

Kevadtorm

Toimumisaeg: 6.–17. mai

Toimumispaik: peamiselt Pärnumaa, Läänemaa, Saaremaa, Hiiumaa ning Viljandimaal Mulgi vald

Osalejate arv: ligi 14 000 Eesti kaitseväelast, reservväelast ja kaitseliitlast ning liitlaste esindajat. Teiste seas osalevad ka kaplanid

Osalevad riigid: Eesti, Kanada, Tšehhi, Saksamaa, Taani, Hispaania, Soome, Prantsusmaa, Itaalia, Läti, Poola, Slovakkia, Rootsi, Ühendkuningriik, Ameerika Ühendriigid

Osalev rasketehnika: tankid, jalaväe lahingumasinad, haubitsad, liikursuurtükid ja mitmikraketiheitjad jms

Osalevad õhusõidukid: ründe- ja hävituslennukid, transpordilennukid ning kopterid, mehitamata õhusõidukid

Osalevad mereväe alused: Eesti mereväe laevad ja liitlaste mereväeüksused