Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirik diakoni võrra rikkam

/ Autor: / Rubriik: Portreelood, Uudis, Uudised / Number:  /

Tiina Kliimaniordineerivad Jaan Tammsalu (vasakult), Andres Põder ja Arne Hiob. Foto: Tuuli Korsar      Pühapäeval pühitseti jumalateenistusel Tallinna Jaani kirikus diakoniks Tiina Kliiman (36).
Kuigi Tiina Kliimani tee vaimuliku ametini on olnud suhteliselt pikk, kulgedes läbi kunsti- ja keeleõpingute Tartus ja Norras tänasesse päeva, on ta meie kirikus varasemalt tuntud kui Viljandi Jaani koguduse noortejuht ja Mustamäe koguduse asutaja.
Kristlaste kohustustest maailmas Pauluse kirja põhjal Tiitusele jutlustas ordineeritav, teenisid ja andsid oma õnnistuse koguduse õpetajad praost Jaan Tammsalu ja Arne Hiob ning peapiiskop Andres Põder.
Muusikaga teenisid kaasa kolm noort Tallinna Jaani koguduse instrumentalisti ja Viljandi Jaani koguduse noorteansambel.
Pidulikele hetkedele oli tulnud kaasa elama ka kümmekond Tiina Kliimani Norra-sõpra. «See oli väga ilus ja liigutav päev,» ütleb vastne diakon.
Teoloogiat hakkas Tiina õppima huvist usu vastu ja alguses soovist teha diakooniatööd. Norras Ansgari teoloogilises kõrgkoolis Kristiansandis õppides oli tema eeskujuks üks Norra diakon, tänu kellele kasvas mõte saada vaimulikuks. Tiina on lõpetanud Usuteaduse Instituudi viieaastase bakalaureuseõppe ja diakoniõppe diakooniahaigla kõrgkoolis Oslos ning õpib praegu pastoraalseminaris.
2008. aastast teeb Tiina Kliiman loodava Mustamäe koguduse asutamise kannatlikkust ja järjepidevust nõudvat, ent huvitavat ning sisemiselt rikastavat tööd. «See on, kui võtta üks võrse ja istutada uude mulda,» ütleb vastne diakon.

Rita Puidet