Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirikutorni sai põgenemistuba

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Gümnasistid avasid sel suvel Rõuge kiriku tornis põgenemistoa.

Veel 30. ja 31. augustil on Haanjas asuvas 18. sajandi I poolel ehitatud Rõuge Maarja kirikus eelbroneerimisel avatud põgenemistuba. See on omamoodi misjoniprojekt, ütleb idee üks autoreid Miia Isabel Anipai. Tartu Treffneri gümnaasiumis õppides osales ta koolitöö raames Tallinna tehnikaülikooli projektis „Kübertalent“, mille raames tuli valmis teha põgenemistuba. Projekt sai rahastuse, tänu millele oli võimalik põgenemistuppa osta vajalikud elemendid.

Torni nelja korrust tuli pisut kohandada, aga need olid põgenemistoaks kui loodud, selgitab Miia Isabel. Ettevõtmise eesmärk oli tutvustada kirikut, sest põgenemistuba läbides tuli lahendada erinevaid ülesandeid. Miia Isabel ütleb, et siin tulevad kasuks loogiline mõtlemine ja teadmised Rõuge kirikust.  

Treppidest käimine nõudis ka füüsilist pingutust, aga seikluse võis pooleli jätta ja lahkuda. Kellelegi pole raja läbimine siiski koormav olnud ja siiani pole keegi seiklust pooleli jätnud. Soovijad said suvel torni külastada ka põgenemistuba läbimata. Kirik on atraktiivne – seda külastas sel suvel 80 gruppi. Grupi all ei mõtle Miia Isabel bussi-, vaid autotäit inimesi. Tornis avatud põgenemistuba lisas kindlasti pühakojale tuntust. See oligi ettevõtmise eesmärk.

Suvisele kogemusele toetudes sõnab õpetaja Mait Mölder, et inimesed ei jätnud põgenemistuba külastades kasutamata võimalust süüdata kirikus palveküünal. Järgmisele aastale mõeldes aga ütleb Miia Isabel, et tulevik on veel ebaselge. Välja tuleb mõelda uued küsimused, aga lahendada ka ettevõtmise juriidiline pool. Ja võib-olla teha sellisel moel kirikututvustust kuskil teises pühakojas.

Rõuge kirikus on paari viimase aasta jooksul vahetatud tornikiiver, korrastatud fassaadi ja tehtud elektritöid.

Rita Puidet

Kaunis Rõuge kirik kutsub sisenema ja pakub põnevust, sh põgenemistuba. Aigar Nagel