Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kogukond hindab Valga kirikut

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Valga kiriku ehteks olev 1867. aastal valminud orel on üks vähestest kuulsa saksa orelimeistri Friedrich Ladegasti (1818–1905) pillidest, mis on säilinud peaaegu esialgsel kujul. Arhiiv

Valga Peetri-Luke koguduse elu märksõnadeks on kiriku remont ja koostöö kogukonnaga.

Suveperioodil saavad valgalased oma linna uhkuseks olevat Ladegasti orelit kuulda mitte ainult jumalateenistustel, vaid ka kontsertidel. Viimane neist toimus 6. augustil, kui esines Soome organist Marko Kupari. Üle nelja aasta oli pill pakitud ehituskilesse, et kaitsta seda ehitustolmu eest. Nüüdseks on kate kõrvaldatud ning pill läbinud ka korralise hoolduse ja häälestuse.
Koguduse õpetaja Margus Suvi nendib siiski, et pühakoja remont ise edeneb aeglaselt. Põhjuseks see, et suure kiriku kordategemine nõuab palju raha, mida ääremaal asuvas väikelinnas raske leida.
Esile tõstab Suvi aga häid suhteid kogukonnaga. Tema kinnitusel on kiriku hea käekäik südameasjaks mitte ainult koguduse oma rahvale, vaid teistelegi valgalastele. Ka vallavalitsuse ja kohaliku muuseumiga on koostöö hea.
Mitmetel koguduse ettevõtmistel on tähtsus kogu linnarahva jaoks. Nii möödub septembris 140 aastat esimese eestikeelse jumalateenistuse pidamisest Valgas. Teostamist ootab ka Valga kirikuõpetajatele Jaan Audovale (1901–1992) ja tema pojale Peep Audovale (snd 1943) pühendatud pingi rajamine.
Ka koguduseelu on Suvi sõnul kulgenud tõusvas joones. Kaua oma õpetajata olnud koguduses tuli varem aastas ette mõni üksik leeritamine, aga nüüd on leerilapsi neljandat aastat järjest kümne ringis. Samuti on kasvanud ristimiste arv.
Rain Soosaar