Kristlik Kasvatus kirjutab osaduse jõust
/ Autor: Eesti Kirik / Rubriik: Uudised / Number: 11. juuni 2014 Nr 26 /
Mida vajame tänapäeva ühiskonnas hakkamasaamiseks, sellele küsimusele keskendub viimase Kristliku Kasvatuse number.
«Individuaalne ja kollektiivne aspekt kuuluvad loomulikuna kristlase elu ja sellega seotud ametite juurde,» kinnitab avaartiklis EELK õpetaja Tiina Janno.
Autori selgitusel on kirikuid, kes panevad suurt rõhku koguduse ühistegevusele, ja teisi, kes annavad rohkem ruumi koguduseliikme privaatsusele.
Analüüsides Piibli võtmekirjakohti tõdeb Janno, et on üks asi, mida saab õpetada ainult kristlik ühistegevus: jagades selgub alati, et meil on arvatust rohkem.
Väikegruppidest kogudustes kui edukalt toimivast töömeetodist kirjutab kirikute nõukogu haridustöö projektijuht Einike Pilli. Mis on väikegrupp, miks on neid vaja ja kuidas nad kujunevad, on küsimused, mis leiavad artiklis vastused. Meeli Tankler kirjutab oma arutlevas, väiteid argumentidega varustavas loos sellest, mis räägib laste kirikusse kaasavõtmise kasuks.
Kogudus ei saa toimida, arvestamata ümbritseva ühiskonna probleeme, arvab noorsootöötegija Teele Jänes, kes vaeb kiriku rolli vaesuses ja tõrjutuses elavate laste ja noorte probleemis. Lastetööst EELK Tallinna Kaarli kirikus, mis on paljuski eeskujuks üle EELK, kirjutab Kaarli kooli direktor Signe Aus.
«Kristlaste üheks eesmärgiks on igapäevaelu elada väljapoole nii, et oma sõnade ja tegudega antakse tunnistust sellest, kellesse ja millesse kirikus ustakse,» kirjutab õp Kaisa Kirikal, kes võtab oma kirjatöös fookusesse koostöö erinevate Eestis tegutsevate kirikute vahel.
Hüva nõu, kuidas sisustada kooli- ja pühapäevakoolitundi, annavad religioonipedagoogid Eleri Soidla ja Pille Havakats.
Eesti Kirik