Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kui hariduse osaks oli joonistusoskus

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

 Kullamaa kiriku altar, maali on teinud Carl Siegmund Walther.Kullamaa kultuurimajas meenutati muusika- ja kunstiõhtul «Vana pildiraam vanu aegu teab…» kunstnik Carl Siegmund Waltherit ja muusikaõpetaja Johann von Hagenit.
Waltheri elust, seostest praost Ignatiuse ja pastor Hippiusega rääkis Hageri muuseumi juhataja Virve Õunapuu ning Johann von Hagenist (1786–1877) Tallinna Gustav Adolfi gümnaasiumi muuseumi juhataja Helda Venderström.
Kultuurimajas on üles pandud ka reprod kunstniku töödest. Muusikalist külakosti tõid Läänemaale Imbi ja Raivo Tarum.
Walther ja von Hagen tulid Eestimaale 200 aastat tagasi õigusteadlase ja tolleaegse menuka draamakirjaniku August von Kotzebue kutsel Vardi mõisasse lastele joonistus- ja muusikaõpetajaks. Siis kuulus hea hariduse juurde kirjanduse tundmine, keelte-, musitseerimis- ja joonistusoskus.
Viimast hakkas lastele õpetama Dresdeni akadeemia lõpetanud Carl Siegmund Walther (1783–1867).
Teadaolevalt maalis Walther üle saja portree ja oli esimesi litograafilise maali viljelejaid Vene impeeriumis. Tema maalitud altarimaale arvatakse olevat 25. Üks neist ongi aastast 1860 Kullamaa kirikus, selle tellis õpetaja Paul Eberhard.
Waltheri tööde hulka kuuluvad näiteks ka Hageri (1851), Juuru (1852), Rapla (1862), Kuressaare, Ambla, Tallinna Oleviste kiriku Maarja kabeli altarimaal. Carl Waltheri põrm puhkab Viru-Jaagupi kirikuaias. Kunstniku poeg Carl Friedrich Walther oli seal pastoriks aastail 1850–1870.
Ürituse korraldanud Kullamaa Muusika Seltsi esimees Loit Lepalaan ütles, et õhtu läks kenasti korda ja publikut oli palju.

Rita Puidet