Kuidas Tartu rahvas tegi Tallinnas ajutise kiriku

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Kogudus / Number:  /

Kõik sai alguse sellest, et me elame Tartus ja no kuidagi ei saa Tartus oma koduuksi avada, kui sündmus toimub Tallinnas. Aga soov olla osa sellest suurest kogunemisest oli väga suur.

Mustamäe riigigümnaasiumis tunti ühtekuulumist ja kooshingamist. Foto: Triin Käpp

Kuna oli ette teada, et kindlasti peavad paljud noored ööbima koolimajades, siis miks mitte teha üks pop-up-kirik koolimajja. Mõte idanema pandud, jäime ootele, kuhu ja kuidas meid vaja on, samal ajal püüdes oma koguduse sees erinevaid kanaleid pidi infot vahetada, et ka just noortele see mõte südametesse poetada.

Kas on vaja või ei ole vaja?

Planeerimise aeg oli omajagu kaootiline, kuna päris pikalt oli lahtine a) kas seda ajutist kirikut on vaja ja b) kus seda vaja on. Olime olnud ka üpris kindlad, et tahame olla kõik ühes kohas, aga Jumalal on omad plaanid.

Küll on kirikus räägitud, et ega see hea ei ole, et meie vaimulikel on ka n-ö ilmalikud töökohad. Sel korral[1] aga töötas see omamoodi positiivselt. Nimelt on minu vastutada haridus- ja teadusministeeriumis Tallinna ja Harjumaa riigigümnaasiumid ning ühel seminaril ka Mustamäe riigigümnaasiumi (MURG) inimesed minu käest uurima hakkasid, et mis see Taizé aastavahetuse kokkutulek ikkagi on ja miks nii palju noori on vaja majutada ja mida see kõik ikkagi päriselt neile tähendaks.

Tol hetkel sinnapaika see jäi. Järgmine hetk oli kuskil detsembri keskel, kui Tiina Klement (Mustamäe koguduse õpetaja – toim.) mulle helistas, et kuule, kas sa oled valmis MURGis ööbima ja noori vastu võtma – nad hea meelega tahaksid sinna tuttavat inimest. Loomulikult olin kohe suurima rõõmuga nõus.

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Osta üks artikkel 1.50 €

Oled juba tellija? Logi sisse