Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Laulurahvas Narvas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Maarja-laulude konkursi ühisel palvehetkel lauldud laulu «Oh Sa auline!» algupärane meloodia on enam tuntuks saanud jõululaulu viisina «Oh sa rõõmustav!».Mari Paenurm
Möödunud laupäeval jõudis Maarja-laulude festival ühe kulminatsioonini, pakkudes Narva Aleksandri kirikus  kooride võistulaulmist.

Osalejaid oli kokku tulnud nii suuremate kui väiksemate koosseisudega Eesti eri paigust, kaasas Maarjale pühendatud või temast inspireeritud lauluvara.
Armastusväärne mõõduvõtmine
Piirkonniti muusikatööga haaratud kogudusi ei ole just liiga palju, seetõttu on eriti tervitatav võimalus panna ennast proovile ja  kaasteelistega mõõtu võtta.
Kollektiivide muusikalist taset ja mitmekesisust hindas auväärne žürii eesotsas dirigent ja muusikapedagoog Ene Üleojaga, kes tunnistas, et tehtule hinnangu andmine on üsna keerukas. «Eestimaal ei ole tõenäoliselt hulgal ajal nii palju ja nii kauneid muusikalisi palveid taeva poole tõusnud kui täna siin,» lisas Üleoja.
Kulddiplomi vääriliseks tunnistati Haapsalu Püha Johannese koguduse Toomansambel Sirje Kaasiku juhatamisel ning Narva Aleksandri koguduse ansambel Alfa ja Omega Tuuliki Jürjo juhendamisel. Haapsalulaste repertuaar koosneski Kaasiku loomingust, üks lauludest spetsiaalselt konkursi jaoks kirjutatud. Alfa ja Omega rõõmustas mitme haarava seadega Jürjo sulest.
Hõbediplomi pälvisid Kadrina kirikukoor oma tuntud headuses Anne Peäske  ning Türi koguduse duo Hanna Sillanpää ja Tiiu Mõistlik Janika Oja juhendamisel.
Pronksdiplomini jõudsid Tartu Maarja koguduse kammerkoor Soli Deo Gloria Vesta Volteini, Keila koguduse segakoor Miikael Anne Sarrapi ning väärikad Tallinna daamid ansamblist Miraaž Vaike Sarna käe all.
Piirideta muusika
Ühendkoorina astuti üles osadega Tuuliki Jürjo «Maarjamissast» ning muusikalist kosutust pakkusid ansamblid Cantatore Narvensis ja Narva-Ivangorodi ühine duett Klassika Tatjana Drobõševa ja Izida Galimovaga, orelil saatjaks Tuuliki Jürjo. 
Neljandat aastat peetav Maarja-laulude festival on aegamisi, kuid jõudsalt võtnud üha suuremaid tuure. Sel aastal alustati kontserdiga 8. septembril Tallinna piiskoplikus toomkirikus, kus kõlasid Maarjale pühendatud laulud eri ajastutest, ning Narvas, kus ansambel Rondellus pakkus muusikalist elamust läbi cantiga’de.
Oreli ja laulu kooskõla võis kuulata Tartu Peetri kirikus ning taas nautida pillide kuningat Tuuliki Jürjo ja Toomas Trassi käe all Narvas. Seekordse ühislaulmise järel kolis Maar­ja-laulude festival Venemaale Peterburi kontserdiga sealses ingerlaste Maria kirikus. Festivalile tagantjärele hinnangut andes on selle peakorraldaja Tuuliki Jürjo tänulik ja rahulolev, ehkki ettevõtmise rahastus oli sel aastal tagasihoidlik. «Olemasolevate võimaluste juures saavutasime maksimumi ning mul on hea meel, et festivalist said nii paljud osa.»
Mari Paenurm

Maarja-laulude festival
Sai alguse aastal 2007.
2011. aastal peeti kontserte:
Tallinna piiskoplikus toomkirikus,
Narva Aleksandri kirikus,
Tartu Peetri kirikus,
Peterburi Püha Maria kirikus.
Festivali kunstiline juht Tuuliki Jürjo.