Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lembit Tammsalu laulatati kogudusega

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Õpetaja Lembit Tammsalu seadis ametisse piiskop Joel Luhamets koos praosti Tõnu Taremaa ja õpetaja Tiina Jannoga. Vasakul seismas ka juhatuse esimees Tiit Valdaru. Kätlin Liimets.

1. veebruaril Audru koguduse õpetajaks kinnitatud Lembit Tammsalu (47) seati ametisse täpselt üheksa kuud hiljem, 1. novembril.

„„Pühitsemiste ja õnnistamiste käsiraamat“ soovitab, et kogudusega laulatamine peaks toimuma esimesel võimalusel pärast valimist ja kirikuvalitsuse kinnitusotsust. Minu ametisse seadmine viibis koroonakriisi ja suvise puhkuste pärast. Seetõttu oli sündmus kaua oodatud ja oluline. Et eile tähistasin 15. ordinatsiooniaastapäeva, siis siit tuleb lisatähendus. Need on olulised teetähised minu elus,“ ütles õpetaja Tammsalu pärast pidulikku ametisse seadmist.

Jumalateenistusele oli kogunenud umbes poolsada kirikulist ja õpetaja seadis ametisse piiskop Joel Luhamets koos kahe assistendiga: Pärnu praostkonna praosti Tõnu Taremaaga ja koguduse endise õpetaja, Saaremaale siirdunud Tiina Jannoga. Orelil teenis Tiia Tamm ja kirikuvalitsuse kinnitamise otsuse luges ette juhatuse esimees Tiit Valdaru

Viimase sõnul on kogudus uue õpetaja hästi vastu võtnud. „Koos õpetaja Tammsaluga sai tuult tiibadesse kiriku katuse remont. Algatas küll selle projekti õp Janno, ent raha laekus just siis, kui ta lahkus. Selle tööga tuleb edasi minna. Muutunud on jumalateenistuse kord,“ jagas Valdaru.

Lembit Tammsalu on sündinud, ristitud ja konfirmeeritud Pärnus. Ordineeriti õpetajaks 31. oktoobril 2005. On teeninud Kullamaa, Piirsalu ja Mihkli kogudust. Lisaks Audru koguduse õpetajaks olemisele on ta Hanila, Varbla ja Tõstamaa koguduse hooldajaõpetaja. Peab ka kooliõpetaja ametit (ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja) Pärnu Raeküla koolis. On abielus ja viie lapse isa.

Nelja koguduse üheaegne teenimine tähendab, et kuus on vähemalt 10 jumalateenistust, lisaks õpetajatöö koolis. „See on ühelt poolt hullumeelne koormus, teisalt Jumala antud olukord. Tema annab ka jõuvarud ja oskuse toime tulemiseks. Mind on kantud imeliselt läbi kogu elu, eriti alates koguduste teenimise algusest 2005. aastast. See on olnud võimas teekond ja mis on Jumala plaan kogu selle asja juures minuga või minu perega, seda ei oska praegu ütelda,“ võttis praeguse eluolu kokku õpetaja Tammsalu.

Kätlin Liimets