Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Linnaruum on meie hoida

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Meie kõigi võimalus on aidata luua paremat linna, hoolitsedes nii selle puhtuse kui ka hoonete väljanägemise eest. Viimase osas jagab nõu aasta pärast asutamise 30. aastapäeva tähistav muinsuskaitseamet. Aga ta tuleb ka jõuga appi erinevate toetuste kaudu.

Alles möödunud nädalal korraldas amet neli päeva väldanud suvekooli „Elavad vanalinnad“. Peatselt, 15. septembril algavad muinsuskaitsepäevad on sel aastal saanud pealkirjaks „Elav vana linn“. Fookuses on linnasüdamed, mille elavdamisse panustavad säravad inimesed, hoogsad kogukonnad, ettevõtlikud asutused ja tegusad omavalitsused, kirjutatakse päevade tutvustuseks kodulehel. Muidugi oodatakse päevadel osalema mitte ainult linlasi. Sel aastal kutsub muinsuskaitseamet avama päevade raames oma kultuuriväärtusliku kodu, kontori, keldri või hoovi. Nii saavad huvilised võimaluse näha, kuidas elatakse vanas linnas. Registreerimine osalemiseks on küll lõppenud, ent kindlasti leiab huvitavat, mida uudistama minna. Eks minnaksegi koguma häid mõtteid, mida isegi rakendada saaks. Aga võib-olla saab osaleda mälumängus või matkata, et pärandi olulisusest ja tähendusest paremini aimu saada.

Kel aga plaanis hooldada ehitist, mis asub muinsuskaitsealal, võiks muinsuskaitseametist uurida toetuse võimalust. Tähtajaliste taotluste esitamiseks on aega veel 30. septembrini, erakorraliste tööde tegemiseks vaadatakse taotlused läbi aga jooksvalt. Toetus pole ehk suur ja toetuste maht järgmiseks aastaks ei kasva, ent palju aitab juba positiivne suhtumine ja tuleviku kujundamine. Täpsemalt tuleks nii muinsuskaitsepäevade kui ka taotluste kohta uurida muinsuskaitseameti kodulehelt.

Eesti Kirik