Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Loe ajakirjast: kuidas elatakse tundras?

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Ilmunud on Hõimurahvaste Aja uus number, sisaldades lugusid lähemalt ja kaugemalt hõimurahvaste juurest. 

Vastust pealkirjas esitatud küsimusele leiab loost, kus Daniil Solomõkov kirjutab käigust 3000 km kaugusele Siberisse Salehardi. Seal, polaarjoonel elab teist talve tundramisjonär Signe. Külaskäigust tema juurde kirjutab Daniil Solomõkov ja ütleb, et vahel inimesed ootavad, et keegi võtaks neil käest kinni ja talutaks Jumala juurde. Misjonär võib selle tee kätte näidata, aidata sel teel käia, kuid minna tuleb ikka ise.

Inimese elu võib täiesti aga muuta olukord, kui sinu kodu kõrvale ehitatakse kirik. Nii juhtus see Artjom Dmitreviga, kes elab Marimaal Joškar-Olas luteri kiriku kõrval ja on nüüdseks olnud 26 aastat koguduse aktiivne abimees. Lugeda saab ka Eestisse elama ja tööle tulnud marist Anna Mišinast, kes pärast abiellumist kannab perenime Makeev. Paljudele eestlastele on tuttavad aga Kirsti Malmi ja Titta Hämäläinen, nendegi teekonnast saab värskest numbrist lugeda. Ja saab teada, et Maarja Mänd alles unistab misjonireisile minekust. 

Paljud hõimurahvad pole nii õnnelikus olukorras kui meie, kes me saame lugeda emakeelset pühakirja. Saame teada, et valminud on permikomikeelne Uus Testament, et lastekoor Juhhei käis Udmurtias, et Narvas peeti taas Agricola päeva ja Aleksandri kirikus avati mälestustahvlid Soome kirikuõpetajatele. Uudistada on muudki.

Ajakirja Hõimurahvaste Aeg on ilmunud kokku 24 numbrit. Ajakirja annavad välja Jaan Bärenson, Küllike Evartov, Anna Makeev, Kaire Lotamõis, Piret Riim ja Anu Väliaho. Ajakirja saamiseks oma postkasti tuleb teada anda aadressil kyllike@eps.ee.

Rita Puidet