Lõunanaabrite teoloogilistest tegemistest

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Mõte osaleda H. Laakmannist ja Fr. R. Kreutzwaldist inspireeritud omaaegse jutusarja „Maailm ja mõnda, mis seal sees leida on“ värvikal meelemaastikul viis mind teist aastat järjest Riiga. Tänavu käsitleti rahu ja sõja teemat kristlikust antropoloogiast lähtuvalt.

Teoloogiadoktor Randar Tasmuth. Foto: Eesti Kirik

Nimelt kutsuti mind 2023. aastal pidama ettekannet Lutheri Akadeemia ja Riia Kõrgema Religiooniuuringute Instituudi oikumeenilisel ja rahvusvahelisel konverentsil, mille mitmetahuline koondpealkiri oli „Vaimu ökoloogia” (Ecology of the Spirit). Tookord pidasin ettekande „Loomine ja maailm kristliku mõtlemise jaoks” (Creation and Cosmos for Christian Thinking), milles asetasin keskmesse kristlikust mõtteviisist lähtuvad Jumala loodut puudutavad hoiakulised aspektid.

Konverentsi materjalid saavad sellel aastal kaante vahele ajakirja Credimus 2. numbris, mida antakse välja professor Roberts Feldmanise fondi abil ja tema auks. Feldmanis (1910–2002) on olnud paljudele Läti teoloogidele õpetaja ja vaimne isa, keda jätkuvalt austatakse.

Sain taas kutse ja isegi oma kalendri sobima. Seekordne teema „Rahu ja sõda kristliku antropoloogia vaatekohast” (Peace and War in the Perspective of Christian Anthropology) on kahtlemata ajakohane, eksistentsiaalselt kuum ja emotsionaalselt laetud.

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Oled juba tellija? Logi sisse