Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

LMLi aastaaruanne

Luterliku Maailmaliidu (LML) kodulehelt www.lutheranworld.org saab tasuta alla laadida organisatsiooni 2019. aasta aruande. Selles keskendutakse tegevustele, mis on seotud LMLi strateegiliste eesmärkidega: esiteks toetada kirikute kohalolu ja elava tunnistuse andmist maailmas, teiseks propageerida inimväärikust, õiglust ja rahu ning kolmandaks tagada organisatsiooni jätkusuutlikkus ja efektiivsus.

Eriti tõstetakse esile maailmaliidu ja selle liikmeskirikute tegevust inimõiguste kaitsmise ja diakooniatöö vallas. Muu hulgas saame teada, et organisatsioon osutas mullu abi 2,25 miljonile inimesele, kellest üle poole olid sise- või välispõgenikud.

Aruande järgi kuulub LMLi 148 liikmeskirikut 99 riigist, millel on ühtekokku umbes 75 miljonit liiget. Organisatsiooni rahastatakse liikmeskirikute ja kirikutega seotud organisatsioonide, Euroopa Liidu ja USA valitsuste, eraannetajate ning oikumeeniliste partnerite poolt. Mullu olid organisatsiooni tulud 168 miljonit eurot, projektide ja programmide elluviimiseks kulutati aga 152 miljonit eurot. Teisisõnu on LMLi eelarve veidi väiksem Tartu linna omast.

Läti kirikute öö toimus internetis

Lisaks Eestile otsustati tänavune kirikute öö epideemiaohu tõttu ära jätta ka Austrias ja Šveitsis, Lätis korraldati see aga 30. mail internetis.

Facebooki lehel https://www.facebook.com/baznicunakts toimunud otseülekannete vahendusel said vaatajad muu hulgas osa kontsertidest ning kirikueluteemalisest diskussioonist. Palvetunnis palvetati kirikute töötegijate ning oma rahva ja riigi eest, tänavuse kirikute öö programmi lõpetas aga Taizé palvus.

Kirikute öö lehel vahendati ülekandeid Sigulda katoliku kirikust, Āgenskalnsi baptistikirikust ning luterlikust Riia vanast Gertrudi kirikust. Lisaks sellele pakkusid omaenda Facebooki-lehtedel kirikute ööga seotud materjale vaatamiseks kümmekond luteri ja roomakatoliku kogudust üle Läti. 

Mõned pühakojad, näiteks Valka luteri kirik, olid avatud ka eraviisilisteks külastusteks.