Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Maarjamaa juubeliaasta avatakse Pirita kloostris

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

banner2 copy Ettevalmistustööd eesseisva suursündmuse – kaheksa sajandit Maarjamaad – nimel käivad hoogsalt. Initsiatiivgrupp oli viimati koos Pirita kloostris, et ühtlasi täpsustada avavespri korda ja üle vaadata toimumise koht.

Maarjamaa-aasta loetakse avatuks pühapäeval, 7. septembril 2014 ajaloolises Pirita kloostris lahtise taeva all peetava vespriga. MTÜ Sonico esindaja Lehari Kaustel tutvustas arvutimaketil, kuidas kloostrimüüride vahele paigutuvad vespril teenijad – vaimulikud, laulukoorid, orkester jt, ning kuhu pannakse toolid kirikulistele, kuhu aga Maarjamaa-aasta embleem.
Juubeli sümboolika autor on heraldik Priit Herodes. Maarjamaa-aasta embleemi peaks kasutama iga seda sündmust kajastava ettevõtmise või trükise juures. Lippu on võimalik ka tellida, täpsem info saab olema kättesaadav kodulehel.
Neitsi Maarja sünnipäeval, 8. septembril avatakse Tallinna Püha Vaimu kirikus Maarjalaulude festival, mis kestab 21. septembrini. Festivali korraldab MTÜ Narva Kontsert, kunstiline juht on Tuuliki Jürjo. Tuleval aastal tuleb umbes 30 kontserdiga sari «Mu hing laulab sulle kiitust», kus Maar­ja kogudused saavad esimese võimaluse olla kontsertide toimumise kohaks.
Täpsemat infot Maarjamaa-aasta kohta saab lugeda pidevas täienemises olevalt kodulehelt www.maarjamaa800.ee. Tulemas on nii mõndagi huvitavat ja harivat.
Aastal 1215 kuulutas paavst Innocentius III Eesti- ja Liivimaa ametlikult Jumalaema maaks. Sellest ajast hakati Eestimaad ja Liivimaad kutsuma Maarjamaaks ning seda loetakse kristliku kiriku ja kristliku kultuuriruumi algusajaks Eestimaal.
Tiiu Pikkur