Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Meelemürkidest vabanemise teel

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

päästearmee_8068
Jutuhoos on rahvastikuminister Riina Solman ja Päästearmee major David Kotrikadze ning kapten Anna Kotrikadze.Tiiu Pikkur

Kristlike rehabilitatsioonikeskuste esindajate ümarlaual Päästearmee Lootuse majas tehti kokkuvõtteid keskustes toimuvast, väljakutsetest ja rõõmudest; vaadati alanud poolaasta plaanidesse ja tutvuti Lootuse majaga.

Eestis tegutseb 20 kristlikku rehabilitatsioonikeskust 300 voodikohaga. Neist keskustest on saanud abi sajad alkoholi-, uimasti- ja ravimisõltlased. Sageli on keskuste töötajad ise endised sõltlased.
Ümarlaua külaliseks oli rahvastikuminister Riina Solman, kes tunnustas rehabilitatsioonikeskuste tööd ja rääkis ühtlasi sellest, Olevaiste koguduse hoolekandetööst, mille üks eestvedajaid ta on.
Poolteist aastat tagasi vendade Sõnajalgade asutatud SA Avatud Lootuse Fondi juhatuse liige Viljam Borissenko ütles, et rehabilitasioonikeskused töötavad selle nimel „ …et nende inimeste elud, kes pöörduvad abi saamiseks meie keskuste poole saaksid muudetud, et nad leiaksid rõõmu ja rahu ja kogeksid elu mõtet.“ Fondi tegevuse eesmärk on elukvaliteedi tõstmine, pere-, kristlike jt väärtuste edendamine. Fondi tegevus on suunatud kristlikule rehabilitatsioonitööle.

Päästearmee abikäsi
Üheks elu hammasrataste vahele jäänule abikäe ulatajaks on Päästearmee Eestis, mille tegevust juhivad regionaalkomandör major David Kotrikadze ja tema abikaasa regionaalse naistetöö juht kapten Anna Kotrikadze.
Päästearmee on 1878. a Inglismaal asutatud sõjaväelise korraga rahvusvaheline kristlik heategevusorganisatsioon, mis kasvas välja metodisti kirikust. Eestisse tuli päästearmee 1927. aastal, kuid sõja ja riigikorra muutuse tõttu see suleti. Üks päästearmee keskusi on Lootusemaja rehabilitatsioonikeskus (Laevastiku t 1a Tallinnas), kuhu on oodatud alko- ja narkosõltuvusest vabaneda soovivad mehed, et siin läbida üheksa kuu pikkune rehabilitatsiooniprogramm „Elav Lootus“. Programmist, mille eesmärk on aidata mehed tagasi iseseisvasse ellu, rääkis maja töötaja Renno Rannamäe, kes isegi keerulise tee karskuseni läbi käinud. Lootuse maja supiköögis käib kõhtu täitmas sadakond abivajajat. Ringkäik majas kinnitas, et siin hoolitakse inimesest, kes on otsustanud sõltuvusest vabaks saada m et hakata elama täisväärtuslikku elu.
Tiiu Pikkur