Mida streik andis ja mida võttis?

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /

Kuna mitme Eesti kooli eesotsas on meie luterliku kirikuga seotud isik, siis otsustas Eesti Kirik nende poole pöörduda 31. jaanuarini toimunud haridustöötajate streiki puudutavate küsimustega.

Kaarli kooli õpilased on heade õpetajate juhendamisel koolitarkust omandamas. Foto: Nele Tasane

Kirikuleht jälgis huvi ja murega, kas ja kuidas Eesti õpetajad oma nõudmisi valitsuseni viisid, kui kasutasid selleks põhiseaduslikku õigust tööseisaku näol. Eesti Kirik küsis veel streigi toimumise ajal valitud koolide juhtidelt, kas ja miks kooli õpetajad osalesid streigis. Soovisime teada, kui keeruline oli koolijuhil korraldada koolitööd streigi ajal. Koolijuhtidelt, kelle kool osales streigis, küsisime veel, millist tulemust peeti streikides silmas. Samuti seda, millist vastukaja on koolijuht ühiskonna poolt kogenud haridustöötajate streigi teemal.

Tänastes päevauudistes (31.12 – toim.) teatatakse, et Eesti Haridustöötajate Liit otsustas streigi lõpetada, kuna valitsus lubas kooliõpetajate palga alammäära tõstmiseks 5,7 miljonit eurot (õpetajad soovisid palgafondi suurendamist 10,8 miljoni võrra).

Solidaarsed streikijatega

Koolijuht ja kirikuõpetaja Tanel Meiel. Foto: Toomas Nigola

Otepää valla kahe põhikooli, Keeni põhikooli ja Puka kooli direktor Tanel Meiel märgib, et tema töökohustuste hulka kuulub ka mõlema kooli juurde kuuluva  lasteaia töö juhtimine ja seetõttu puudutas äsja lõppenud streik lisaks õpetajatele ka lasteaia töötajaid. Ta selgitab, et Puka kool ja lasteaed ei streikinud, kuid kõik õpetajad olid solidaarsed streigi nõudmiste ja eesmärkidega.

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Oled juba tellija? Logi sisse