Mida teha auguga tassi põhjas?
/ Autor: Triin Salmu / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number: 28. aprill 2021 Nr 18 /
EELK lastetöötegijad said veebis kokku, et teadmisi vahendada ja plaane edasiseks jagada.
Tühjast tassist on väga raske midagi välja kallata. Kuid kuidas oma tassi täita? Kuidas saaksin teiste omi täita? EELK lastetöötegijad kogunesid laupäeval, 24. aprillil Zoomi keskkonnas, et just selle teema kohta kuulda. Märksõnadeks olid vaimne tervis, stress ja pinge. Kõigil meil tuleb ühel või teisel hetkel kogeda pingeid või stressi ning füüsilise tervise kõrval on tähtis ka vaimne tervis. See käib nii täiskasvanute kui ka laste kohta.
Oma hinnangut andma ning teadmisi jagama tulid Ruuda Lind, kes on kogenud eripedagoog, ning Lii Lilleoja (fotol), kes on EELK Perekeskuse nõustaja. Kohtumise käigus said lastetöötegijad peale loengute ka gruppides arutleda ja vestelda ning koos palvetada.
Koolituspäev algas Ruuda loenguga, mis keskendus laste vaimsele tervisele. Vaadati, kuidas lapses ilmneb ärevus ja pinge ning kuidas saab täiskasvanu last toetada. Ruuda jagas praktilisi näited võtetest ja meetoditest ning mõned nendest said ka kohe järele proovitud.
Kuna ka füüsis on oluline, tehti loengute vahel virgutusvõimlemist. Arvutis toimuva ja istuva koolituse juures äärmiselt olulised minutid!
Teise loengu ajal keskenduti siis juba lastetöötegijale endale. Juba loengu alguses pidid kõik enda stressitaseme skaalale paigutama. Kuna tegemist oli koolivaheajaga, oli ka neid, kellel stress olematu (oleks nii iga nädal!). Lii selgitas, mis on stress ja milliste sümptomitega see võib ilmneda.
Ka tema jagas praktilisi ja lihtsaid meetodeid, mida iga päev kasutada, et oma tassi põhjas olev auk ära lappida. Kui tassis on auk, jookseb kõik hea sealt välja ning tühjana pole meil midagi teistele anda. Kuid kui auk saab lapitud, saame hakata oma tassi taas täitma ja seejärel ka teiste omi.
Triin Salmu
EELK LNÜ tegevjuht