Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Misjonitöö tulevikule üheskoos mõeldes

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Vestlusringis osalesid Vallo Ehasalu (vasakult), Randar Tasmuth, Katrin-Helena Melder ja Ingmar Kurg. 2 x Tiiu Pikkur

Usuteaduse instituudis peeti 4. aprillil osavõtjaterohke traditsiooniline Uue Testamendi konverents, mille teemaks oli tänavu kirik ja misjon.

Usuteaduskonna dekaan prof Randar Tasmuth ütles teema selgituseks: „Meil ei ole vaja leppida kiriku „statistilise“ vähenemisega, nimetades seda kas paratamatuseks või eufemistlikult kestlikuks kahanemiseks. Proovime koos mõelda ja üksteist toetada, kasutades seda, mida võimaldab konverents, mille käigus süüvida piibliteadustesse, seostada seda misjoniga, kuulda tehtavast tööst ja toimivatest töövõtetest ning saada ise ja pakkuda teistele innustust tööks.“

Akadeemilised ettekanded
Uue Testamendi õppetooli tööst välja kasvanud konverents sai teoks koostöös misjonikeskuse, laste- ja noorsootöö ühenduse ning koguduste kaastöötajatega. Päevakavas olid nii akadeemilised ettekanded kui ka misjonitöö praktilise osa tutvustamine, konverentsi lõpetas elav arutelu tulevikuväljavaadete üle.
Prof Jaan Lahe ettekande teema oli apostel Pauluse kõne Ateena Areopaagil (Ap 17:16–31) – teistsugune misjonijutlus. Ergo Naab pidas ettekande „Saada „kõigile kõigeks“ – Pauluse isiku profiili ambivalentsus ja hübriidsus (1Kr 9:19–22)“. Misjonist Markuse evangeeliumis rääkis Vallo Ehasalu ja Randar Tasmuth arutles selle üle, missugune on Jumal, kelle elus ja töös inimene osaleb ja vastupidi, oma ettekandes „Theōsise ja maailma minemise dialektikast: kas siis Johannese evangeeliumis?“.

Praktiline misjon
Järgnesid sõnavõtud misjoni aluste ja toimivate praktikate teemal. Õp Markus Haamer rääkis Põltsamaa koguduse täiskasvanute piiblikooli tööst, Titta Hämäläinen noorte piibli- ja misjonikursustest. Toimivast misjonitööst sai kuulda Mustamäe, Harkujärve ja Saku koguduse ning loodava Lasnamäe koguduse näiteil. LNÜ tegevjuht Triin Salmu tegi ülevaate ühenduse tööst.
Huvitavaks kujunes vestlusring sellest, mida võtta kaasa tulevikuks. Diskussiooni juhatas Liina Kilemit, osalesid assessor Katrin-Helena Melder, Vallo Ehasalu, Randar Tasmuth ja Ingmar Kurg, kuid aktiivselt ka kuulajaskond. Arutati, kas misjonitööd tuleks teha ka vene keeles. Näiteks haiglakaplanid teevad seda sageli.
Tööst keskealistega – meie kogudustes tehakse laste- ja eakatetööd, kuid vähe pööratakse tähelepanu keskealistele. Võib ju osaleda kirikukooris, mõnel pool käivad keskealised perekonniti kodudes koos. Leiti, et edukad inimesed tahavad end ka koguduses teostada. Tuleks innustada vabatahtlikku tööd!

Üks eesmärk ühendab
„Tänane konverents kujunes suureks mõttekeskuseks, kus saime teavet nii sellest, mis hästi toimib, kui ka puudujääkidest,“ sõnas Randar Tasmuth kokkuvõtteks. „Saime mõtteid, kuidas innustada neid piirkondi, kogudusi ja vaimulikke, kes ei ole veel misjonitöösse kaasatud. Üks eesmärk oli ka leida ja aidata ning tulevikus kaasa tõmmata neid, kes praegu on rahul ega tunne suurt muret, miks kirikuliikmete arv kahaneb.
Kohtumisel tekkis paljudel tahtmine teha erinevates vormides misjonitööd. Vestlusringis kogesime, et meie eesmärk sai täidetud.
Täna kohtusid siin vaimulikud, koguduste töötegijad, üliõpilased jpt. Siin olid ühises arutlusringis paljud, kes varem olid küll igaüks oma rida ajanud, kuid üksteist sellisel tasandil ei tundnud.
Oleme moodustanud ühe meililisti, millega saavad kõik huvilised liituda, et meie koostöö saaks jätkuda.“
Tiiu Pikkur

Pildigalerii:

Oma kogemusi jagas Joona Toivanen, keda ootab ees misjonitöö Myanmaris.