Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Nõmme Rahu kirik – Tartu rahu mälestuskirik

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Minister Margus Tsahkna eestlusest kõnelemas. Tiiu Pikkur

Tänavu möödub Nõmmele linnaõiguste andmisest 90 aastat. Vaid neli aastat varem sai endisest Keila koguduse abikogudusest iseseisev Nõmme kogudus.

Kui uus kogudus kirikule nime valis, jäädi 1924. a pika arutelu järel nimetuse Nõmme Rahu kirik juurde. Otsust põhjendati nii: kirik tahab kuulutada rahu Jumalas – Jeesuse Kristuse läbi, tahab kaasa aidata, et valitseks rahu ja leplikkus rahvaste, riikide ja uskkondade vahel ning tahab olla Tartu rahu mälestuskirik.
Eesti ajaloos märgilise tähendusega sündmust – Tartu rahulepingu sõlmimist 2. veebruaril 1920, on Rahu kirikus ikka eriliselt tähistatud. Sellest on saanud koguduse, Kaitseliidu Nõmme maleva, Nõmme organisatsioonide ja koolide ühine üritus. Selle aasta mälestusteenistusel teenis koguduse õpetaja Ove Sander. Tervitusi toodi vabariigi valitsuse (sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna), riigikogu (riigikogu liige Rainer Vakra), Tallinna linna (abilinnapea Arvo Sarapuu) ja Nõmme linnaosavalitsuse (linnaosavanem Tiit Terik) poolt.
Õpetaja Ove Sander ütles avasõnas: «Oleme kogunenud siia, et usaldada oma riik Jumala kätesse ja meenutada Tartu rahu sõlmimist. Et on ka Issanda templissetoomise püha ehk küünlapäev, siis mõtleme sellelegi, kui Jeesus templisse toodi.»
Minister Tsahkna pidas sütitava kõne eestlaslikust kangusest, mis sihile viib. «Eesti vabariigi olemasolu ei ole iseenesestmõistetav – sellele tasub mõelda, vaba olemine on keeruline asi,» rõhutas minister.
Nõmme kogudus võib uhke olla selle üle, et neil on olemas üks harvaesinev nähtus – koguduse meeskoor. Mälestusteenistusel kõlas meestelaul dirigent Imbi Laasi juhatusel.
Tiiu Pikkur