Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Noored meediamisjonärid panid ajakirja kokku Ridalas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kolmandat suve järjest peeti Eestis noorte meediamisjonäride laagrit.

Vene, eesti ja soome noored kogunesid hubases Ridala pastoraadis, et üheskoos panna kokku uus kristlik noorteajakiri Pluss (ning Nuotta ja Võbor), mis ilmub kolmes riigis. Filmiti uus lühifilm, õpiti tundma seda, mis toimub raadio telgitagustes ja, mis peamine, et kõige sellega tuua au Jumalale.
Enamik suhtlusest toimus küll inglise keeles, kuid nii mõnelgi korral tuli asjade selgitamiseks appi võtta ka kehakeel, mis kõigile palju nalja pakkus.
Esimestel päevadel tehti teatavaks oktoobrikuus ilmuva ajakirja teema ning ühekoos mõeldi välja artiklite teemad ja inimesed, keda selle tarvis intervjueerida. Kolmanda päeva lõpus võis öelda, et ajakiri on juba pooleldi valmis – kõik oli mõeldud ja autorid artiklitele ka olemas, ainult kirjutised ise olid veel alustamisel.
Kui eelmistes ajakirja Pluss/Nuotta/Võbor laagrites on õpitud artikleid kirjutama ja videointervjuusid tegema, siis seekord õpetati noortele uue valdkonnana raadiotööd. Neljanda päeva hommikul rääkis Pereraadio toimetaja Janne Kütimaa oma teest raadiotööni jõudmiseks.
Ülikooliõpingute ajal ei olnud tal õrna aimugi, et kunagi võiks tema hääl kosta mustast kastist, mida miljonid inimesed üle maailma iga päev kuulavad. Neli ja pool aastat tagasi sai ta südamesse idee, et just tema võiks olla see, kes seal oma mõtteid jagab.
Jumal tegi tema südames oma tööd ning juba mõne aja pärast tegi Janne Pereraadios hommikuprogramme. Üsna pea sai kristlikust meediakanalist tema põhitöökoht ning nüüdseks on Janne Kütimaa teinud juba sadu raadiosaateid.
Urmas Rahuvarm õpetas praktilisi nippe ja oskusi juba päris raadiostuudios, kus samal päeval sai lindistatud ka Plussi reklaamklipp, mida võib kuulda Pereraadios.
Lisaväärtust andsid laagrile ühiselt veedetud vabama programmiga õhtud – kord vaadati koos kristliku sisuga filmi, teinekord kuulati huvitavat piibliõpetust, miks Jeesus võrdleb end hea karjasega ja meid tema lammasteks peab, ning vahel lõppes rühmavõistlusest ja laulust pakatav lõbus õhtu üksteise eest palvetamisega.  Plussi ajakirjanik Iiris lausus laagri lõpus: «Olen väga õnnelik, et siia laagrisse tulin – oli võimas.
Anete Palmik