Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Olla vaimult suurena maailmas

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Konrad Mäe „Maastik punase pilvega“ on üks Roomas näitusel esitletud töödest.

Eesti, üks väiksema elanikkonnaga riike, märgib oma sajandat aastapäeva paljude üritustega paljudes riikides.

Kui terves maailmas elab üle seitsme miljardi inimese, siis Eesti rahvaarv on vaid üle 1,3 miljoni. Ent kui riigi sajandat sünnipäeva kajastavalt kodulehelt uurida, kus ja missuguseid riiki ja inimesi tutvustavaid üritusi toimub, võib tõesti uhke olla. Neid kõiki üles loetleda oleks liig ja isegi mõttetu, ent mõni neist pakkus suuremat huvi.
Novembris andsid eestlased Eesti Jazz­liidu ja Jazzkaare eestvedamisel kontserte Inglismaal, aga ka Belgias, Soomes ja Saksamaal. Oma oskustega astusid kuulajate ette kitarristid Robert Jürjendal, Tõnis Leemets ja Mart Soo, vokalist ja helilooja Kadri Voorand, kitarristid Mihkel Mälgand, Erki Pärnoja ja Peedu Kass, pianist Kristjan Randalu ning trummar Toomas Rull.
Austria suurimas, 1365. aastal asutatud Viinis ülikoolis esitleti aga soome-ugri osakonnas Ilmar Taska esikromaani „Pobeda 1946“ saksakeelset tõlget. Lisaks soome ja ungari keelele saab ülikoolis juba 35 aastat õppida ka eesti keelt. Romaan kajastab sõjajärgset keerulist perioodi Eestis. Esitlusel osalesid ka autor, suursaadik Rein Oidekivi ning kirjastaja.
Kadedaks võib saada aga roomlaste peale, sest Rooma moodsa kunsti galeriis avati Konrad Mäe (1878–1925) maalinäitus, mis jääb vaadata 28. jaanuarini. Kunstniku loomingust on näitusel kokku üle 60 maali ja joonistuse. Tahaks loota, et nii põhjalikku näitust saab hiljem näha ka Eestis.
Küll avatakse kevadel Tallinnas praegu Torontos Väliseesti muuseumis üleval olev näitus Eesti päritolu arhitektidest Torontos. Näitus on kokkuvõte Eesti Arhitektuurimuuseumi kuraatori Jarmo Kauge uurimistööst, mis annab ülevaate II maailmasõja järel Kanadasse emigreerinud arhitektide mõjust modernse arhitektuuri levikule Torontos ja Kanadas laiemalt, aga ka nende tegevusest ülikoolides.
Samas tutvustab näitus Eestis väheteatud arhitekte nagu Elmar Tampõld või Uno Prii, kes said hariduse juba Toronto ülikoolis.
Eesti Kirik

Eesti_Vabariik_100_MV_CMYK