Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Õp Vilumaa sai koha protestantlike kirikute ühenduses

/ Autor: / Rubriik: Portreelood, Uudised / Number:  /

Evangeelsete Kirikute Osadus Euroopas (EKOE) nimetas hiljuti oma nõukogu liikme asemikuks Kõpu ja Suure-Jaani koguduse õpetaja Hedi Vilumaa (fotol).

„EKOE juhtorganis, 13-liikmelises nõukogus, toimus kohtade vahetusega seotud liikumine. Ta täpsustab, et õp dr Thomas-Andreas Põder oli varem EKOE nõukogu liikme asemik, ent esitas sellelt kohalt tagasiastumise palve seoses aasta algul samas organisatsioonis tööle asumisega EKOE peakorteris Viinis ning sellest tulenevalt oli EELK-l nüüd vaja nimetada Põderi asemele uus asemik. 

„Meie kirik esitas EKOE presiidiumi palvel uue inimese ja mind koopteeriti aprilli algul uueks nõukogu liikme asemikuks,“ võtab Vilumaa teema kokku. 

„EELK esindajana olen praegu Poola Evangeelse Augsburgi Usutunnistuse Kiriku esindaja õpetaja Marcin Brzóska asemik.

Küsimusele, millised ülesanded on uues rollis, vastab Hedi Vilumaa: „Olen nõukogu liikme asemik, mitte liige. Aga nii liikmed kui asemikud töötavad EKOE plaanide elluviimise nimel koostöös oma kiriku juhtkonnaga ja on kontaktisikuteks EKOE presiidiumi ja peasekretäri jaoks. Laiemalt töötatakse teoloogia, kiriku ja ühiskonna suhete arendamisel ja edendamisel nii laiemalt kui ka regionaalsel tasandil. Samuti valmistatakse ette järgmise peaassamblee toimumist 2024. aastal. Töötatakse protestantlike kirikute omavahelise suurema osaduse saavutamise ning kaasaja ootustele vastava hea kirikliku toimimise ja teenimise nimel.“

Kuna õp Vilumaa ei ole varem olnud EKOE struktuuris tegev, siis on tema esmaseks ülesandeks tundma õppida organisatsiooniga seotud elukorraldust, liine ja suundi: „Kodutööd on palju.“

Liina Raudvassar