Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Püsinäitus on avatud

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Põnev maja Väike-Maarja peatänaval kutsub avastama.

Mõisaküla kirik, Toompea lossi juurdeehitised, Tartu Kaitseliidu maja, Rakvere Pauluse kirik. Neil hooneil on ühine nimetaja. Nimelt Väike-Maarjast pärit arhitekt Alar Kotli, kes sündis kohaliku köstri peres. Ta õppis Pallase kunstikoolis skulptuuri, ülikoolis matemaatikat, aga Danzigi tehnikaülikoolis arhitektuuri ja temast sai Eesti vabariigi üks tuntumaid arhitekte.

Enam kui kuus aastat tagasi asutati Väike-Maarjas mittetulundusühing, et korrastada peatänava ääres asuv Kotlite maja ja aed ning pärast mitut aastat tööd avati umbes kuu aega tagasi majas püsinäituse esimene osa, mis tutvustab arhitekti elu ja tema kavandatud hooneid.   

Eesti tipparhitekti Alar Kotli vanemad Johan ja Elsa Kotli olid eelmise sajandi alguses Väike-Maarja kogukonna eestvedajad ning mitmekülgsed aktiivsed arendajad. Nüüd on Kotlite majas toimunud mitu koolitust ja õpituba. Arhitekt ise oli mitmekülgne, selgitatakse vallalehes ilmunud artiklis. Nimelt on ta vanemate kodumajale kavandanud näiteks ka kardinad. Maja valmis 1933, kuid pere sai seda kasutada vaid loetud aastad. Seal on asunud külanõukogu, miilitsapunkt, pood, viimasena veepumbakeskus, leiab teavet internetist.

Kuna praegu pole maja iga päev avatud, tuleks külastusaeg eelnevalt kokku leppida telefonil 523 6582 või kirja teel kotli.maja@gmail.com. Aga jälgida tasub ka kodulehekülge Kotli Maja FBs, et osaleda mõnel mittetulundusühingu pakutaval koolitusel.