Raamatuletilt
/ Autor: Eesti Kirik / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number: 3. detsember 2014 Nr 48 /
Arne Hiob.
Rooma, apostlite pärand ja Maarjamaa
Teoloog Arne Hiobi vastilmunud raamat viib meid jalutuskäigule igavesse linna Rooma, mille algusajaks on üle seitsmesaja aasta enne Kristuse sündi. See on vaieldamatult maailmalinn oma rikkaliku kunstipärandiga, ent selle pikas ajaloos on paljugi niisugust, millest vähemalt eesti keeles seni eriti kõneldud ei ole.
Siit leiame käega katsutava ja silmaga vaadeldava materjali Uues Testamendis kõneldud apostlite kirjadele, Peetruse ja Paulusega seotud paikadele, algkristlaste eluga ja paavstidega seonduvale. Siit saame ühtaegu teavet nii kristluse kui ka kirikuehituse ajaloo teemadel. Raamat on teadmiste täiendamiseks hea neile, kes Roomas käinud või kel plaanis sinna minna.
Johannes Esto Ühing, 2014.
Tiiu Väinsaar.
Tervis kogu eluks.
Püha Hildegardi taimeravi saladused.
Kuidas end süües tervena hoida või end toiduga ravida, uuris 12. sajandil teoloog ja prohvet, ravitseja ja filosoof Bingeni Hildegard, kelle õpetust on uurinud ja sellest raamatu kirjutanud Tiiu Väinsaar. Püha Hildegard õpetas, missugust taime ühe või teise tervisehäda puhul tarvitada, kuidas saavutada tervislikke eluviise, elada iseendaga rahus ja armastada ligimest.
Tegu on taimeravi saladuste esimese raamatuga, mille on välja andnud Johannes Esto Ühing, 2014.
Rannar Susi.
Oma majapidamine
Eesti Kiriku toimetus (2014) on välja andnud ühe oma kauaaegse autori Rannar Susi jutustused, mis suuremalt jaolt on kirikulehes ka ilmunud. Uus kogumik on saanud pealkirjaks «Oma majapidamine» ja see on autori kuues raamat sarjast «Võrumaa jutte / Jutte Eestist».
Jutustuste minategelane on keskeas mees, kes jälgib külaelus toimuvaid protsesse: talude tühjenemist, asjalike inimeste puudumist, uue elulaadi sissetungimist. Nendes juttudes on nii grotesksust ja kurbust kui ka igatsust millegi parema järele.