Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

RAAMATULETILT

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Fanny de Sivers

«Haigus võib avada aknaid»

Patmos, 2006. 52 lk.
&

Tõnu Lehtsaar

Kaido Soom

«Homileetika»

Tartu Ülikooli Kirjastus, 2005.  252 lk.

Tõnu Lehtsaar
Kaido Soom

«Homileetika»

Tartu Ülikooli Kirjastus, 2005.  252 lk.

Tartu ülikooli praktilise usuteaduse õppetooli prof dr Lehtsaare ja lektor mag Soomi koostatud artiklikogumik on heaks abivahendiks teoloogiatudengitele ja noortele vaimulikele jutluste koostamisel, aga huvitavaks lugemismaterjaliks ka kõigile huvilistele.

Raamatus on käsitletud nii jutlustamise teooria kui praktika olulisemaid tahke, valitud artiklid on nii uurijatelt kui ka praktikutelt. Sõna saavad Meeli Lepik, Peeter Roosimaa, Andrus Norak, Urmas Petti, Matthias Burghardt ja raamatu koostajad.

«Jutlus on Jumala ime. Jutluses välja öeldud sõnad võivad olla targemad kui kõneleja ise, sest kuulutatakse ju Jumala Sõna. Kui see raamat aitab luua jumalikule sisule väärika inimliku vormi, siis on kogumik oma ülesande täitnud,» kirjutatakse raamatu eessõnas.

 

Fanny de Sivers

«Haigus võib avada aknaid»

Patmos, 2006. 52 lk.

Väike vihikuke on kui mõeldud lugemiseks pimedal sügisõhtul, kui mõni tervisehäda kipub kimbutama. Eri näidete varal selgitab autor, et kannatus võib inimesele isegi kasu tuua, ent sellega ei tohi hoobelda.

Kiusatusest asetada valu meie elu keskmesse tuleb Püha Vaimu jõuga üle saada. Kristlase usu keskmes seisab võit kannatuse ja surma üle, seega rõõm.

Ta esitab ajaloost näiteid, mis lubavad järeldada, et haigus ja kannatus võivad avada võimalusi, mis keskmisele «heas vormis» inimesele jäävad kättesaamatuks. Et aga füüsilisest tõvest paraneda, ei piisa arsti diagnoosist.

Tervenemiseks peaks inimene lähtuma eluviisist ja hoiakutest. Hädad, mille all inimene kannatab, lähevad tavaliselt sügavamale. Autor võtab kokku nõuanded, lahendamaks haige-olemise keerulist seisundit.

EK