Sõnaviibe sajandi tagant: Eesti Kirik 08.05.1924

/ Autor: / Rubriik: Eesti Kirik 100, Tulipunktis / Number:  /

Eesti Kiriku nr 19 keskseks teemaks on suurejoonelised pidustused, mis seisavad ees juuni keskel Tartus usupuhastuse Liivimaale jõudmise 400. aastapäeva puhul.

Kuressaare linnavalitsus oli aktiivne oma kuurorti kirikulehes reklaamima. Foto: Kätlin Liimets

Eesti Kiriku esimese aastakäigu 19. numbrist leiame kirjelduse, et Peipsi järv on „ähvardava veekõrgusega“ ohuks mitmetele küladele ja ka Piirissaarele. Võimalikud päästeabinõud on tarvitusele võetud ja märgitakse, et „külmad ja vilud ilmad on praegusel juhtumil head olnud, muidu oleks Eesti väga suure uputuse all palju rohkem pidanud kannatama“.

Mitmes kirjutises ei minda mööda 1. mail tähistatud töörahvapühast. See möödunud õnneliku tähe all. Mitmetes linnades toimusid paralleelselt nii kommunistide kui ka sõjaväe rongkäigud ja demonstratsioonid olid „korralikud“.

Kirikutöös kasutati ajalehe teatel 1. mai vaba päeva Jumalariigi ehitamise tööks. Pikale ja põhjalikule kirjutisele konsistooriumi ruumides toimunud praostide koosolekust ja lühildasele teadaandele Kristliku kultuuri ja ilmavaate edendamise Seltsi laiendatud liturgiaga jumalateenistusest järgneb loosungina üleskutse: „Rääkigu 1. mai kirikukellade helin kristlastele igavese elu kevade vabaduse, usu, lootuse ja armastuse toojast.“

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Oled juba tellija? Logi sisse