Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tavatul küünlakuul

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Oleme harjunud, et küünlakuu tervitab meid põhjamaiselt karge talveilmaga. Kui mitte küünlapäevaks, Tartu rahu aastapäevaks, siis hiljemalt vabariigi aastapäevaks veebruari lõpusirgel on talv end ikka tunda andnud. Tänavu on aga teisiti.
Tartu suusamaraton asendati jalgsimatkaga Lõuna-Eesti rohelistel küngastel. Ammu enam ei ületa uudisekünnist fotod lumikellukestest, mis lumetus aianurgas valendades pilku püüavad. Ometi postitatakse neid sotsiaalmeedias üksteise võidu Eestimaa eri paigust ning klikkide arvu järgi hinnates suudavad kellukesed jõudsalt konkureerida üldiste lemmikute, kassifotodega.
Paukuvat pakast asendavad tormituuled. Hommikupimeduses koera Emajõe luhal jalutades jäi vägisi mulje, et tegemist on mühava merega. Jõe poolt lähtuvate tormitsevate tuuleiilidega jõudu katsudes võis vaid loota gravitatsioonijõu ülemuslikkusele.
Loodusjõud panevad inimkätega loodu proovile. Nõnda teatab Lõuna-Eesti Postimees, et Võrumaa üks tuntumaid maamärke Rõuge Maarja kirik, täpsemalt selle tornikiiver, on jäänud tormile alla. Kohapeal käinud ajakirjanikule avanes hirmutav vaatepilt: tugevas tuules laperdasid 30 meetri kõrgusel tornikiivri küljest juba osaliselt lahti tulnud plekktahvlid, mis jupphaaval alla pudenesid. Õp Mait Mölder avaldas lootust, et taastetöödeks leitakse vahendid ning tänaseks ongi juba asenduskate tornikiivri laudist katmas.
Ka teist laadi tormid avaldasid oma mahalammutavat ning igapäevaelu häirivat mõju. Seoses küberrünnakuga ei töötanud EELK server ning „maas“ oli ka veebileht www.eelk.ee. Ajuti oli töökorras vaid välisveeb ning tõrked ilmnesid üksnes siseveebis, ent pahatihti oli terve lehekülg töökorrast ära ning taastamistöödega oldi ametis veel selle nädala algul. Kirikuvalitsusest anti teada, et nimetatud tõrgete tõttu pikendatakse mitmeid tähtajaga seotud protseduure, näiteks autasude taotluste ning aruannete esitamist.
Alanud on tulude deklareerimine. Lisaks deklareerimise tähtaja pikendamisele pakutakse kõigile, kellel on tulumaksust tagasi saada, võimalust annetada see tervikuna või osaliselt kuni kolmele ühendusele. Kõpu ja Suure-Jaane õp Hedi Vilumaa pakub Facebooki vahendusel välja kaks võimalust, kuhu oma jõude jäävat raha heategevuslikuks otstarbeks suunata. Aga kogudusi, kes annetusi ootavad, on muidugi teisigi.
Liina Raudvassar