Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Teel kiriku uue lauluraamatu poole

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Igal jumalateenistusel igas kirikus istub kirikuline pinki koos lauluraamatu või laululehega.
Arhiiv

EELK piiskopliku nõukogu liturgiakomisjoni ning EELK jumalateenistuselu ja kirikumuusika komisjoni ühine sümpoosion vaagis uue kavandatava lauluraamatuga seonduvat.

Koosolek toimus 10. aprillil Tallinnas ja seda juhtis assessor Marko Tiitus. Algus- ja lõpupalve pidas piiskop Tiit Salumäe.
Arutelu käigus leiti, et psalmide kasutamine lauluraamatus on oluline, kuid samas tuleb arvestada lauluraamatu mahuga. Et maht liiga suureks ei läheks, tuleks esialgu piirduda pühapäevade ja suurte pühade psalmide sissetoomisega. Alustada võiks psalmide lugemisega jumalateenistuses.
Uues lauluraamatus peaks koosolekul osalenute meelest olema nii agenda (viimane versioon 1979) kui kirikukäsiraamatu (kasutusel aastast 2009) armulauaga jumalateenistuse kord. Samuti võiks olla uues lauluraamatus palvuste korrad. Küll aga võiks mahu kokkuhoiu huvides jätta välja talituste ülevaated. Kas jumalateenistusel kasutatavad piiblikohad peaks lauluraamatusse panema või mitte, selles jäädi eri seisukohtadele.
Arutati ka palvete panemist lauluraamatusse ja leiti, et seal peaksid olema igapäevased nädalarütmis loetavad palved, kirikupühadel ja ka hingehoidlikes olukordades kasutatavad palved. Siin võiks ka uus lauluraamat järgida senise KLPR (1991) struktuuri.
Loomulikult kuuluvad lauluraamatu juurde nii apostlik kui Nikaia usutunnistus ja meieisapalve. Koosolekul arvati, et kui mahub, siis võiks seal olla ka mõni lehekülg usku seletavat materjali.
Kaido Soom