Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tunnustus Olav Pärnametsale

/ Autor: / Rubriik: Portreelood, Uudised / Number:  /


Olav Pärnamets pälvis Metodisti Maailmanõukogu kõrge tunnustuse.               Robert Tšerenkov.

Eesti Kirikute Nõukogu teatab, et 13. märtsil andis Metodisti Maailmanõukogu peasekretär piiskop Ivan M. Abrahams Olav Pärnametsale üle nõukogu kõrgeima autasu – rahupreemia.

Selle tunnustuse varasemate saajate seas on kunagine Ameerika Ühendriikide president Jimmy Carter, Makedoonia president Boris Trajkovsky, Egiptuse president Anvar Sadat, Lõuna-Aafrika Vabariigi inimõiguslane ja president Nelson Mandela ja mitmed teised. Rahupreemia antakse inimesele, kes on oma tegutsemisega näidanud üles vaprust, loovust ja järjepidevust.

Olav Pärnamets (snd 1937 Tallinnas) on Eesti Metodisti Kirikus teeninud nii pastori kui ka kiriku juhi ehk superintendendina. Nõukogude ajal näitas Olav Pärnamets üles julgust, seistes kiriku eest hoolimata võimudepoolsest rõhumisest. Tema rahu taotlemisest annab tunnistust oikumeenilise töö eestvedamine. Ta on Eesti Kirikute Nõukogu üks asutajaliikmetest, võttis osa selle juhtimisest asepresidendina (1993–2001). 

Samuti on ta olnud Eesti Evangeelse Alliansi president (1991–2002) ning tema südameasjaks oli kahe rahvuse (eesti ja vene) koostoimimine metodisti kirikus, mida ta juhtis aastatel 1979–2005. Tema ametiajal superintendendina on asutatud EMK Teoloogiline Seminar (1994), SA Giideoni laager (1995), MTÜ Lastekeskus Tähetorn (2001) ja ehitatud uusi kirikuhooneid (Pärnu Agape, Tallinna metodisti kirik, Püha Luuka kirik Tartus). Aastast 2014 on Olav Pärnamets emeriitpastor.

Auhinna üleandmistseremoonia toimus Olav Pärnametsa kodus, kuhu olid teda õnnitlema tulnud Ühinenud Metodisti Kiriku Põhja ja Balti piirkonna piiskop Christian Alsted, Eesti Metodisti Kiriku superintendent Robert Tšerenkov ja Olavi endised kolleegid Tallinna metodisti kogudusest.

Eesti Kirik