Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Üks vapimärgi saajaist elab Käsmus

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

ong,virge2017veebrLääne-Viru maakonna seitsme kuldse vapimärgi üks saajaid on Sõmeru põhikooli direktor Virge Ong (fotol) , kes on märkimisväärselt panustanud maakonna ja riigi hariduse edendamisse.

Ta on seotud hariduseluga juba 30 aastat, neist 20 koolijuhina; kuulub nii maakondlikku kui ka vabariiklikku koolijuhtide ühendusse ning teda kaasatakse järjepidevalt haridusalase seadusandluse muutmiseks moodustatud töögruppidesse. Ta korraldab ülevirumaalist põhikooliõpilaste luulevõistlust ning kuulus Eesti õpetaja autähise rajajate meeskonda selle ideest kuni autähise valmimiseni. 2012. aastal andis Forseliuse Selts MTÜ Õpetaja Autähis juhatuse esimehele Virge Ongale Ignatsi Jaagu medali.
Käsmus elav Virge Ong on tugevalt seotud kogukonna ja kogudusega. Käsmu koguduse õpetaja Urmas Karileedi sõnul sai suur remont kirikus alguse just tänu sellele, et toona koguduse juhatusse kuulunud Virge Ong kirjutas taotluse PRIA Lea­deri programmi ja kogudus sai raha kirikus kapitaalse siseremondi tegemiseks.
Õpetaja Karileet nimetab vapimärgi saajat aktiivseks koguduse vabatahtlikuks, kes kuulub ka koguduse nõukogusse ning on valitud külaseltsi esimeheks. Külakogukonna eestvedajana on ta teinud suure töö selleks, et Käsmu rahvamaja saaks kaasaegse ilme, kolm etappi töödest hoone renoveerimisel on juba läbitud.
Eesti Kirik